logo

Yüksek Öğretime destek konusunda örnek kuruluş

Alışveriş yap, Yüksek tahsil yapanları destekle « Kazandır, Kazan »
İlçemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan Saray Halı Fabrikaları, yüksek tahsilini yapan öğrencilere 30 yıldan beri vermiş olduğu burs konusunda yeni bir çığır açtı.
Saray Halı Eğitim ve Yardım adına bir dernek kurarak bu derneğin bünyesinde iktisadi işletme açtı.
Saray Halı A.Ş. ve Saray Tarım ve Hayvancılık A.Ş.’de çalışan, emekli olan personelin, üniversitede eğitim gören, çocuklarına,  kardeşlerine ve işveren tarafından yaptırılan yatılı okullardan mezun, öğrencilere eğitim bursu verilmekte iken bu tür faaliyetlerin kalıcı hale getirilmesi ve kaynak oluşturması için Saray Halı Eğitim ve Yardım derneği adına Saray Sosyal Tesisleri içerisinde Saray Çiftliği ürünlerinin yoğunlukla satıldığı ve günlük olarak üretimin aracısız olarak tüketiciye sunulduğu  iktisadi işletme hayata geçti.
Saray Halı Eğitim ve Yardım Derneği Genel Sekreteri Tayfur Özlok gazetemize yapmış olduğu açıklamda; Yüksek tahsilde eğitimlerine devam eden ve burs vermiş olduğumuz 238 olan öğrenci sayımızı artırmak ve işletme sayesinde yapılan her alışveriş ile yüksek öğretime destek verme bilincini geliştirmek istiyoruz, dedi.
Özlok; İktisadi işletmemiz, Saray Halı yönetiminin de desteği ile modern bir market şekline dönüştürülerek derneğimiz adına satışlarına başlamıştır.
Kaliteli, güvenli, ekonomik ve bol çeşit prensibiyle işletilecek marketimizde Saray Çiftliği ürünlerini günlük tazeliği ile güvenerek alınabileceğini ve haftada iki Saray Çiftliği ürününde özel indirim uygulanacağını belirterek fiyat politikası da büyük marketlerin fiyatları ile rekabet edecek şekilde düzenlendiğini kaydetti.
İşletme, Alışveriş yap Yüksek tahsil yapanları destekle  “Kazandır Kazan” sloganı ile örnek olma yolunda 400 metrekare kapalı alanda dört personel ile hizmet veriyor.

Share
340 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?