logo

YÖK’ten önemli bir bölüme daha onay çıktı… Seyrani Ziraat Fakültesine Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü açılıyor

YÖK’ten önemli bir bölüme daha onay çıktı…
Seyrani Ziraat Fakültesine
Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü açılıyor
Önümüzdeki yıllarda öğrenci sayısı 1200 olacak.

Develi Seyrani Ziraat Fakültesine yeni ve modern bir bölüm daha açılıyor. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ali İrfan İlbaş; Tarımsal Biyoteknoloji adıyla açılan bölüm Türkiye’de henüz yeni sayıldığını belirterek, Seyrani Ziraat Fakültesi bu bölümü açan 5. Ziraat Fakültesi olmuştur dedi.
Dekan İlbaş daha sonra; Tarımsal Biyoteknoloji adıyla açılan bölümde moleküler düzeyde yapılan çalışmalarla yeni bitkisel ve hayvansal ürünlerin elde edilmesi sağlanacaktır.
Bölüm içerisinde Bitkisel Biyoteknoloji, Hayvansal Biyoteknoloji, Enzim ve Mikrobiyel Biyoteknoloji anabilim dalları bulunmaktadır.
Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılından itibaren 30 öğrenci ile eğitime başlayacaktır.
İlbaş; Böylece Seyrani Ziraat Fakültesinde açılan bölüm sayısı 5’e ulaşmıştır. 2011-2012 Eğitim-Öğretim döneminde öğrenci sayısı 350’ye ulaşacaktır.
Önümüzdeki beş yıllık dönemde bölüm sayısını 10’a öğrenci sayısını 1200’e ulaştıracak şekilde çalışmaların sürmekte olduğunu belirterek, bu gelişmede Develi kamu kurumlarının, Develi halkının ve Develi dışında yaşayan hemşehrilerimizin yakın ilgi ve desteklerinin büyük önemi bulunmaktadır, Emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
959 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?