logo

Yeni Valimiz görevine başladı

Vali Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, Kayseri’ye daha önce başka bir görevle geleceğini, ancak bugün Vali olarak geldiğini ifade etti.
Kayseri’nin tarih boyunca önemli bir şehir olduğunu hatırlatan Yılmaz, şunları belirtti;
“Bugün itibari ile Kayseri’deki görevime başlamış bulunuyorum. Hem aileme hem de Kayseri’ye hayırlı olmasını diliyorum. Burada görev yaptığım süre içerisinde Kayserili hemşehrilerimizle birlikte bu güne kadar yapılan hizmetlerin ilerisinde hizmetler yapmanın gayreti içerisinde olacağız.
Devlet büyüklerimizle birlikte daha iyi hizmetler yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Kalbimiz ve kapımız herkese açık. Günün 24 saatinde bütün vatandaşlarımız bize ulaşabilir. Vatandaşlarımızın bizi kendilerinden biri olarak görmesi en büyük arzumuzdur. İletişimimizin en üst seviyede olmasını canı gönülden istiyorum. İnşallah bu sıcaklık ve birliktelik Kayseri için hayırlı olur. Çünkü Kayseri kadim bir şehir. Kayseri tarihte olduğu gibi bugün itibari ile Kayseri önde gelen şehirler arasında.
Böyle bir şehirde hizmet edecek olmanın heyecanını yaşıyorum. İnşallah bizde burada görevimizi layıkıyla yapar, bizi görevlendiren büyüklerimizi mahcup etmeyiz. Biz insanımıza hizmet etmek için buraya geldik. Daha önce olduğu gibi burada da bunun gayreti içinde olacağız.”
-Vali Yılmaz’ın özgeçmişi
4 Mayıs 1962’de Manisa’nın Turgutlu ilçesinde doğan Vali Şerif Yılmaz, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.
Yılmaz, Banaz ve Mudurnu’da Kaymakam Vekilliği, Azdavay ve Varto kaymakamlıkları, Bitlis Vali Yardımcılığı, Karahallı kaymakamlığı, Kilis, Van, Çanakkale Vali Yardımcılıkları, İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Personel Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
29 Ağustos 2009’da Tokat Valisi olarak atanan Yılmaz, 3 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Kayseri Valiliğine atandı. Yılmaz, evli ve iki çocuk babası.

Share
373 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?