logo

Yeni Büyükşehir yasasını bilen Cabbar, “Develi’de Spor’a önem vereceğiz”

 

 

 

Yeni Büyükşehir yasasını bilen Cabbar, “Develi’de Spor’a önem vereceğiz”

Develi’de Tüm Spor Dallarına destek olacağını açıklayan Cabbar’dan Ülküspor’a tam destek sözü

Ak parti Develi Belediye Başkan adayı Mehmet Cabbar, geçtiğimiz Salı günü Cadde Restorant’ta Ülkü Spor yöneticilerine ve Sporcularına yemek verdi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen yemek programında Ülkü Spor yöneticileri Develi’de Spor’a Sporcu’ya ilgisiz kalındığını dile getirdiler.

Ülkü Spor kulübüne sahip çıkan Ak Parti Develi Belediye Başkan adayı Mehmet Cabbar konuşmasında; Ülkü Spor’un III. Lige yükselmesi için elimden gelen çabayı yapacağıma söz veriyorum, dedi.

Cabbar; Büyükşehir yasasınında Develimize kazandırdığı haklardan biri olan spora ve spor faaliyetlerine destek verdiğini belirten ve Cabbar’a sorulan : Belediyeler  amatör spor kulüplerine destek olabilirmi, gençleri spora teşvik etmek amacıyla spor malzemesi verebilirmi? sorusuna ise 

Mehmet Cabbar; Daha fazlası dedi ve şunları belirtti : Yeni yasanın getirdiği düzenlemeye göre belediyeler amatör spor kulüplerine ayni ve nakdi yardımda bulunabilir, gençleri spora teşvik amacıyla spor malzemesi dağıtabilir, diyerek şöyle devam etti.

Uluslararası müsabakalarda üstün başarı gösteren sporcuların yanısıra çalıştırıcılarına ve uluslararası müsabakalarda başarı gösteren öğrencilere ödül verebilir, dedi.

 

 

 

Share
504 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?