logo

Yaratılmış ne varsa, tabiatı onlarla paylaşmak durumundayız

 

 

 

Sokak köpeklerinin hayat şartlarını Büyükşehir Belediyesi iyileştirdi, ONLAR DA BÜYÜKŞEHİR KORUMASINDA

Büyükşehir Belediye baskanı Mehmet Özhaseki’nin “Yaratılmış ne Varsa, tabiatı onlarla Paylaşmak durumundayız” sözleri doğrultusunda Hareket eden Büyükşehir Belediyesi, canlının hayat şartlarını iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor Yolunda onu Yaratılmış. Büyükşehir Belediyesi Tarafından Gerçekleştirilme Molu köyü yakınlarında ACILAN bakmak Köpek Barınma Evi’ndeki köpek Sayısı 750’ye Ulaştı.

Sokaklarda, Açlık, köpekler Büyükşehir Belediyesi Tarafından Gerçekleştirilme Molu yakınlarındaki Köpek Barınma Evi’nde protection Altına kişi gözaltına alındı ya da kazalar nedeniyle risk Altında yararlanılır Hastalık. HER TÜRLÜ Tedavileri Yapılan Köpeklerin Bakımı Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Yanı Sıra Gönüllü hayvanseverler Tarafından Gerçekleştirilme yapılıyor.

Köpek Barınma Evinin Veteriner Hekimi Hilal Akbaş, Köpek Barınma Evi’nde Köpeğe ev sahipliği yaptıklarını geçirdiklerini söyledi 750 Yaklasik. Akbaş, “BURADA yaralı Hayvanların TEDAVISI Bakımı, Takibi, Dogum Yapan Hayvanların saglıklı bir sekilde hayatlarını Devam ettirmesi, sütten kesilen yavruların sahiplendirilmesi, yaralı Olarak ulaştırılan Hayvanların teşhislerinin konulup tedavilerinin yapılması sağlıklarına kavuştuklarında sahiplendirme islemleri, aşılama Gibi Çalışmalar Yapıyoruz ettik ettik. Hayvanların rahatça yaşamaları for ne gerekiyorsa sağlıyoruz “dedi.

Köpek Barınma Evi’ndeki Hayvanların bakımına gönüllülerin de Destek verdiğini Dile Getiren Hilal Akbaş, “Hayvanlara Bakmak en basta gönül işidir. Bütün toplumun sorumluluğunda income işlerdir. Bütün A.Ş. derneklerle Sosyal Sorumluluk bilincine Sahip insanlarla Iş Birligi içerisindeyiz. Gönüllülerimiz barınağımızı SIK SIK Ziyaret ediyorlar. Hatta Haftanın ve belirli Günlerinde onLar for Otobüs Tahsis etmis durumdayız. Otobüslerimiz vatandaşları Bakım evlerine getiriyorlar. BURADA Hayvanlarla vakit geçirerek Bilgi sahiplenmek isteyenler sahiplendiriliyor ettik alıyorlar. Ziyaretçilerimiz 10.00 Ile Saat 16.00 ARASINDA istedikleri Zaman Bakım evimizi Ziyaret Edip, Bize Yardımcı olabiliyorlar. Günde ortalama 20-25 ziyaretçimiz var. Bir cogu SADECE yardım amacli geliyor. 3-4 ziyaretçimiz de BURADAN sahipsiz Bir hayvanı alip DAHA SICAK Bir yuvada yaşatmak for Başvuru Yapıyor “diye konuştu.

Dışarda yaralı Hayvanlarla karşılaşan vatandaşlara da seslenen Akbaş, met t? Durumlarda vatandaşların 444 2 899 nolu telefon hattini aramaları Halinde ekiplerin kisa bir Süre Içinde yaralı hayvana ulaşabildiğini kaydetti.

Köpek Barınma Evi’ne Gelen Gönüllüler imkb barınma evindeki şartların cok ıyı oldugunu belirterek, TÜM hayvanseverleri Boş zamanlarında köpeklerle ilgilenmeye Davet ettiler.

 

 

 

Share
782 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?