logo

Yahyalı Elması Türkiye`nin kalbinde

TBMM Başkanı Cemil Çiçek Yahyalı Elma`sına hayran kaldı.
«Yahyalı`yı sevmek, Yahyalı Sevdalısı olmak fedakarlık ister» diyen, Yahyalı Ticaret Odası Başkanı Veyis Niyazioğlu TOBB genel kurulunda Kayseri`yi en iyi temsil edenlerden biri oldu.
Bu yıl 60.’ncı yaşını kutlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 67. Genel Kurulu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti.
Genel kuruldan bir gün önce 19 Mayıs 2012’de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayatı Yazıcı, hizmet şeref belgesi ve plaket töreninin ardından TOBB Birlik Merkezi Bahçesinde kurulan standları gezdi.
Oda ve Borsaların standlarını tek tek gezerek yöresel yiyeceklerin tadına bakan ve ürünlerini inceleyen Hisarcıklıoğlu, Çiçek ve Yazıcı stand görevlileri ve oda borsa başkanlarından ürünlere ilişkin bilgi aldılar.
Yahyalı Ticaret Odası İlk kez katıldığı yöresel yiyecekler standlarında Yahyalı Elmasını tanıttı.
Yahyalı Elmasına ilginin yoğun olduğu gözlendi.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, TBMM Başkanı Çiçek ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Yahyalı elmasının tadını çok beğendiklerini söyleyerek, elmanın çeşitleri hakkında bilgiler aldılar.
Yahyalı Ticaret Odası Başkanı Veyis Niyazioğlu yaptığı gazetemize yaptığı açıklamada; “ İlçemizin en önemli gelir kaynağı olan Yahyalı Elmasını Türkiye’nin kalbinin attığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Bahçesine taşımız olmakta gurur duyduğumuz gibi ne kadar geç kaldığımızın da orada farkına varmış olduk, dedi.
Niyazioğlu; Birincisini yapmış olduğumuz stand çalışmasının her yıl devam edeceği ümidindeyim. Yahyalı Elmasının aroma farkı ikram edilen misafirler tarafından da takdir edilmiş oldu. Stand çalışmasını başarılı bir şekilde fedakarca yapan Çavuş Tarım İşletme Müdiresi Merve Sarıoğlu ve ekibine, baştan beri bize bu konuda desteklerini esirgemeyen Yaşar Sarıoğlu’na şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkürlerimi bildiriyorum, diyen başkan sözlerini şöyle tamamladı.
Yahyalı’yı sevmek, Yahyalı sevdalısı olmak, fedakarlık istiyor. Stand görevlisi gibi akşama kadar misafirlerimizle ilgilenen ve gayret gösteren Odamız Genel Sekreteri İbrahim Parlak’a da ayrıca teşekkür ediyor, hizmet ve gayretlerinin devamını diliyorum.” dedi.

Share
419 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?