logo

Yahyalı Şehidini Göz Yaşlarıyla Uğurladı

Batman’da PKK terör örgütü üyelerinin saldırısı sonucu Şehit olan Komiser Adem İlkkılıç memleketi Yahyalı’da gözyaşlarıyla uğurlandı.

Batman’da teröristlerin saldırısında ağır yaralanan ve makineye bağlı olarak 2 gün yaşatıldıktan sonra helikopterle nakledildiği Kayseri’deki Erciyes Üniversitebi Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde şehit olan 37 yaşındaki Komiser Yardımcısı Adem İlkkılıç, Yahyalı İlçesi’nde yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı törenle gözyaşları arasında toprağa verildi. Şehidin cenazesine eşi Fatma Gül İlkkılıç, tekerlekli sandalyeyle katılırken küçük oğlu 7 yaşındaki Mehmet Enes cenaze namazında saf tuttu.


Batman’da teröristlerin polis aracına uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda ağır yaralanan ve ailesinin isteği üzerine Sağlık Bakanlığı’na ait helikopter ambulansla önce Malatya’ya oradan da Kayseri’ye kaldırılan evli ve 2 çocuk babası Komiser Yardımcısı Adem İlkkılıç’ın cenaze namazı Yahyalı İlçesi’nde Cami-i Kebir yanındaki Cumhuriyet Meydanı’nda kılındı.
İlçenin dört bir yanının Türk bayraklarıyla donatıldığı cenaze törenine Kayseri Vali Vekili Kasım Fikret Dayıoğlu, Batman Valisi Ahmet Turhan, Batman Emniyet Müdürü Hasan Ali Bilim, TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, Ak Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, milletvekilleri, belediye başkanları, polisler ile askeri ve mülki erkan katıldı. Baba Mehmet İlkkılıç ile şehidin kardeşleri Sivas’ta uzman çavuş olan Hasan ve Bünyamin, çocukları 11 yaşındaki Emre Can ile 7 yaşındaki Mehmet Enes, Türk bayrağına sarılı tabuta kapanıp gözyaşı döktü. Ayakta durmakta zorlanan şehidin annesi Fatma, kız kardeşleri cenaze törenini oturarak izledi. Şehidin eşi Fatma Gül İlkkılıç da ayakta duracak gücü kalmayınca tören alanına tekerlekli sandalyeyle getirildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.013 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?