logo

Üçdan Ailesi Develi için bizde varız dedi…

HAYIRSEVER İŞADAMI HACI OSMAN ÜÇDAN’dan EĞİTİME YURT DESTEĞİ

Develili hayırsever İşadamı Hacı Osman Üçdan’ın Seyrani Ziraat Fakültesi yerleşkesi yakınına yaptıracağı 180 öğrenci kapasiteli yurt binasının temeli dualarla atıldı.


Develili hayırsever işadamı Hacı Osman Üçdan’ın, Erciyes Üniversitesi Seyrani Ziraat Fakültesi yerleşkesi yakınına yaptıracağı kız öğrenci yurdu binasının temeli atıldı.


Develi Kaymakamı Enver Ünlü, törende yaptığı konuşmada, fakültede eğitim gören öğrencilerin barınma sorununa hayırseverlerin çözüm ürettiğini belirtti.


Ünlü, “Öğrencilerin barınma sorunu aşılmış olacak. Hayırseverlerin de bu konuda yarış içerisinde olduklarını görmek, bizleri memnun ediyor. Hacı Osman Üçdan’a teşekkür ediyorum” dedi.


Belediye Başkanı Recep Özkan’da yerleşkenin karşısına Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından da 150 kız ve 150 erkek öğrenci yurt yapılacağını anımsatarak, inşaat ihalesinde son aşamasına gelindiğini, yerleşke yakınına bir hayırseverin de cami yaptıracağını söyledi.


Hayırsever İşadamı Hacı Osman Üçdan ise yıllar sonra memleketine hayır işi için gelmekten mutlu olduğunu ifade ederek, bu tür destekleri vermeyi bundan sonra da sürdüreceğini vurguladı.


Hacı Ahmet İslamoğlu’nun duası eşliğinde atılan temelin ardından Hacı Osman Üçdan, Belediye Başkanı Recep Özkan’ı ziyaret etti. Özkan, Üçdan’a Sultansazlığı Milli Parkı’nda çekilmiş tablo hediye etti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.644 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?