logo

Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası Antalya’da Yapıldı. Kayseri Develi’yi Turan Köylüoğlu İlkokulu Başarıyla temsil etti

 

 

 

25-31 Ocak 2014 tarihlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’na Turan Köylüoğlu İlkokulu’ndan 11 öğrenci katıldı. Develi’yi başarıyla temsil eden öğrencilerimizden Melike Züyli ilimizde bir ilke imza atarak 8 yaş kızlar grubunda Milli Takım Havuzuna girmeyi başardı.

Melike Züyli bundan sonra milli takım kamplarına katılarak kendini geliştirme şansını da yakalamış oldu.

Öğrencilerini ve satranç kulübü öğretmeni Halil İbrahim Kaya’yı başarılarından dolayı kutlayan okul müdürü Zafer Şahin, bu süreçte bize destek olan Develi Belediye Başkanımız sayın Recep Özkan’a ve Develili iş adamı sayın İsmet Şahin’e teşekkür ederim.” dedi. 

Turan Köylüoğlu İlkokulu Satranç Kulübü Rehber Öğretmeni Halil İbrahim Kaya öğrencilerimizin gösterdiği başarıya dikkat çekerek şunları dedi.

“Öğrencilerimiz 9 tur üzerinden gerçekleştirilen turnuvada % 50 ve üstü performans göstermişlerdir. Bu başarı bize önümüzdeki günler için umut verdi. 

Kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Her dalda olduğu gibi satranç’da da üstün başarılar sağlayan Turan Köylüoğlu İlkokulu’nun değerli idareci, öğretmenlerine ve öğrencilerine başarılar dileriz.

 

 

 

Share
942 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?