logo

Türkçemizi Koruma ve Yaşatma Projesi…

Develi’de Türkçeyi koruma ve yaşatma projesi başlatıldı. 

Öğrencilerin öğretmenleriyle birlikte başlattığı projede, ilçede Türkçe isim kullanan iş yerlerine sertifika verilerek proje hayata geçti.

Develi Merkez Selçuk İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri, Develi Belediyesi işbirliği ve desteğinde sınıf öğretmeni Zühal Bozkurt koordinasyonuyla bir çalışma başlattı. Milli kültür ve değerleri korumanın yanı sıra Türkçeyi kullanma konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla ‘Türkçemizi Yaşatma ve Koruma’ projesine start verildi.

Projeyi Okul Müdürü İbrahim Ünal ile birlikte ilk olarak Milli Eğitim Müdürü Bekir Karabulut’a sunan öğrenciler, daha sonra iş yerine Türkçe isim koyan esnafları tek tek ziyaret etti. 

Öğrenciler Türkçe ismini veren 50 iş yerinden biri olan Çağdaş Develi Gazetesine uğrayarak teşekkür belgesini gazete yetkilisi Cihan Çimen’e takdim ettiler, gazetenizde Türkçe’mizi güzel kullanıyor olmanızdan dolayı da ayrıca teşekkür ediyoruz dediler.

Öğrenciler, Belediye Başkanı Recep Özkan’ı da ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Özkan, ilçede ve esnaflar arasında dilimize gösterilmesi gereken duyarlılıklarını ‘Türkçemizi Yaşatma ve Koruma’ projesi kapsamında dile getirerek esnaflara teşekkür belgesi dağıtan öğrencileri tebrik etti. Özkan, Türkçenin korunması ve yaşatılması için yapılan çalışmalara her türlü desteği verdiklerini ve desteklerinin devam edeceğini belirtti.

Share
671 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?