logo

TMK Mühendislik Develi’de Hizmete Girdi…

Harita Mühendisliği ülkenin gereksinim duyduğu her ölçekteki haritaların üretimini, araziye ilişkin küçük/büyük tüm projelerin etüt ve uygulamalarını gerçekleştiren bir meslek dalıdır, bu bağlamda ilçemizde ihtiyaç duyulan harita mühendisliği ihtiyacı TMK Harita Mühendislik ve Müşavirlik bürosu tarafından giderildi.
İlçemizde TMK Harita Mühendislik ve Müşavirlik, Develi halkına en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyor.
Harita Mühendislik hizmetinde kullandığı teknolojiyi en iyi kullanan birisi olan Harita Mühendislik Bürosu’nun faaliyetleri ve amacı hakkında  gazetemize bir açıklama yapan Harita Kadastro Mühendisi Mehmet Emre  Kapusuz şöyle konuştu; Haritalar ve harita mühendislik hizmetleri tüm yatırım ve mühendislik hizmetlerinin alt yapısını oluşturur, diyen Kapusuz şöyle devam etti.
Söz gelimi kent planlaması ve imar planları için gerekli kent haritaları, imar planı uygulamaları, parselasyon planları, kadastro haritaları, kamulaştırma planları, arazi toplulaştırma planları, maden haritaları, topoğrafik haritalar harita mühendislerinin yönetim ve denetiminde üretilir. Karayolu, demiryolu, sulama, tünel ve benzeri mühendislik projelerinin etütlerinde ve projelendirmelerinde, bu projelerin araziye uygulanmasında, yol, su, kanalizasyon gibi belediye teknik hizmetlerinin proje ve yapımlarında harita mühendislerinin yoğun bir işlevi vardır. diye konuştu.
İlçemiz de faaliyet gösteren TMK Harita Mühendislik ve Müşavirlik uydudan ölçüm yapabilen teknik donanımlı cihazlar ve işinin ehli teknik personellerle ilçemiz vatandaşlarına, plan, proje, aplikasyon, hali hazır harita, cins değişikliği, ifraz-tevhit, inşaat öncesi parselin arazide ölçülmesi, kot verilmesi, parsel sınırlarının belirlenmesi ve diğer harita uygulamalarıyla bir çok hayırlı işe imza atıyor.
Develi’de böylesi bir mühendislik bürosu açan ilçenin yakından tanığı başarılı, genç,  girişimci ve Develi’de özel bir çok inşaatlar yaptıran, önümüzdeki günlerde ilçemizde daha bir çok çalışmalara imza atacak olan, TMK Harita Mühendislik ve Müşavirlik İnşaat Taahhüt Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti’nin sahibi Mehmet Emre Kapusuz’u tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.359 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?