logo

Seyrani Ziraat Fakültesi ilk meyvesini verdi

Develi Ziraat Fakültesi ilk mezunlarını verdi.
ERÜ Seyrani Ziraat Fakültesi dört yıllık eğitimini tamamlayıp 32 öğrenci törenle diplomalarını alarak Ziraat Mühendisi ünvanına kavuştu.
M. Hidayet Tutum Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine, Develi Kaymakamı Enver Ünlü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Uzmay, Develi Belediye Başkanı Recep Özkan, Şehir dışından katılan Develili işadamları, öğrenciler, veliler ve Develi halkı yoğun ilgi gösterdi.
Develi Ziraat Fakültesi ilk mezunlarını verdi.
ERÜ Seyrani Ziraat Fakültesi dört yıllık eğitimini tamamlayıp 32 öğrenci törenle diplomalarını alarak Ziraat Mühendisi ünvanına kavuştu.
M. Hidayet Tutum Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine, Develi Kaymakamı Enver Ünlü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Uzmay, Develi Belediye Başkanı Recep Özkan, Şehir dışından katılan Develili işadamları,öğrenciler, veliler ve Develi halkı yoğun ilgi gösterdi.
Törende konuşan hayırsever Sami Dedeoğlu, 1983 yılından beri eğitime destek verdiklerini belirterek, “2003 yılı Temmuz ayında Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Develi’de bu fakültenin temel atma töreni yapıldı. 2005 yılında bitirdiğimiz fakülte binasını geçici bir süre için meslek yüksek okulu yapmak istediler, kabul etmedik. İlgililere arz ediyorum, hiç kimse bu fakülteyi ve binamızı gayesinin dışında kullanamaz” dedi.
Seyrani Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İrfan İlbaş ise; fakülteden 32 öğrenciyi mezun ettiklerini ifade ederek, şunları söyledi: “2008 yılı Eylül ayında eğitime başlayan fakültemizden, 4 yıllık sürenin sonunda ilk mezunlarımızı verdik. Hocalarımız iyi bir ziraat mühendisi yetiştirme gayreti gösterdi. Verdikleri emeklerden dolayı, duydukları mutluluğu gözlerinden ve yüzlerinden okuyorum. Tek tek isimlerini zikretmemin mümkün olmadığı bu güzel yürekli, güzel düşünceli insanlara, geleceğimize sahip çıkan eğitim gönüllülerine, tüm Develi halkına buradan teşekkürlerimi sunuyorum.”
Seyrani Ziraat Fakültesi’nin 32 ilk mezunu arasında Fatma Bölük Dördüncü, Ahmet Say Üçüncü, Gülhanım Türkmen ikinci olduğu belirtildi.
Mezuniyet kütüğüne ilk isimliğin okul birincisi Sevim Doğan tarafından çakılması ardından  öğrencilere diplomaları ve hediyeleri Kaymakam Enver Ünlü, Rektör Vekili, Belediye Başkanı, Dekan, Öğretim üyeleri Seyrani Eğitim ve Kültür vakfı üyeleri ve törene iştirak eden misafirler tarafından  takdim edildi.
Ayrıca; Develi Belediye Başkanı Recep Özkan tarafından bütün öğrencilere, hayırsever iş adamı Sami Dedeoğlu ve Dekan Ali İrfan İlbaş’a günün anısına plaket takdim edildi.
Törenin sonunda mezun olan öğrenciler hep birlikte keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladı.
Daha sonra misafirlere mezuniyet pilavı ikram edildi.

Share
454 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?