logo

Seyrani Ziraat Fakültesinde, Yeni Bir Bölüm Daha Öğretime Açılıyor

2011-2012 Eğitim Öğretim dönemine 5 bölümle başlayan Seyrani Ziraat Fakültesinde eğitime açılan bölüm sayısı 6 ya çıktı. 7 Profesör, 7 Doçen, 14 Yardımcı Doçent ve 13 Araştırma Görevlisi olmak üzere 41 öğretim elemanının bulunduğu Fakültede öğrenci sayısının ise 400’e ulaştı.
Seyrani Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümüne 2011-2012 Eğitim Öğretim yılında ek kontenjanla 30 öğrenci alınacaktır.
Seyrani Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ali İrfan İlbaş; ÖSYM web sayfasında 29 Eylül 2011 (dün) günü ilan edildiğini  Biyosistem mühendisliği bölümüne 30 öğrenci kontenjanı açıldığını belirtti.
Biyosistem mühendisliği ile ilgili açıklama yapan Dekan İlbaş;, mühendislik bilimi ve tasarımının biyoloji, çevre ve tarım bilimleriyle bütünleştirildiği bir mühendislik disiplinidir. Sulama sistemlerinden, otomatik kontrole, alet ve makine gelişiminden, soğutma ve sera sistemlerine kadar geniş bir alanda hizmet veren biyosistem mühendisliği bölümü Ülkemizde yeni gelişmekte olup, Ziraat Fakültelerinin gözde bölümlerindendir. Bölüm mezunları “Biyosistem Mühendisi” ünvanı alacaktır. Bölüme büyük bir rağbet olacağını düşünmekteyim.
Biyosistem mühendisliği bölümünün eğitime açılmasından dolayı fakültem adına büyük bir memnuniyet duydum. Bölümde kadrolu 1 profesör 1 doçent 2 yardımcı doçent ve 1 araştırma görevlisi bulunmaktadır. Bölümümüz Elektirik-Elektronik, Makine, İnşaat, Mekatronik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümleri ile ortak çalışmalar yaparak, tarımda modern tekniklerin uygulanmasına öncülük edecektir.
Özellikle arazi uygulamalarında olmak üzere Develi halkının, Kayseri yöresindeki tarım işletmelerinin desteklerini sürdürmelerini diliyorum. Fakültemizin gelişiminde katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum, dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
955 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?