logo

SEYRANİ TEMELİNİN ARDINDAN

1231

Develi’li hayırseverler hayırla geldiler, hayırlı bir törenle merhum Mahmut Karaca adına yapılacak binanın temelini misafirlerimizle attılar. Bu temelin ileride olmasını arzu ettiğimiz ‘Develi Seyrani Üniversitesinin temeli’ olmasını temenni ediyorum. Haliyle üniversite için başka yüksek okullar, başka fakültelerde gerekli. Bütün bunların Develi’miz ve memleketimiz için hayırlara vesile olması hepimizin arzusudur.
Törenin ardından aklımızda kalan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur’un Seyrani yerleşkesi için her türlü desteği vereceği yönündeydi.
İstanbul Dernek Başkanımız Sami Dedeoğlu ile Mehmet Paksoy ve Sait Erdal Metiner’in konuşmalarından Develi için ne türlü fedakârlıklar yaptıklarını okumak mümkündü. Kayseri Milletvekilimiz Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır konuşmasında ziraat fakültesinin Kayseri’den çok Develi’ye yakışacağını söylemesi takdir aldı. Üniversitelerin çalışma düzenleri hakkında ince noktalara değinerek hitabet yeteneğini gösterdi.
Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a geldiğimizde ise, kendisinin ne denli mütevazı bir beyefendi, kıvrak zekasıyla konuşmaları toparlayıcı, öğretici, meselelere tamamen hâkim, inanılmaz bir hitabet yeteneğine sahip kişi olduğunu görünce, ‘daha konuşsa’ benim de hayat felsefem olan hazır ilim – irfan – hikmet üçlüsünden bahis açmışken ”memleketimizin bilimde, ekonomide ve ahlaki yapısının sağlamlaştırılmasında ve dahi geliştirilmesinde olmazsa olmazı olan bu üç ayaklı denge hususlarından” biraz daha bahsetse düşüncemle büyülendiğimi ve kendisine hayranlığımın arttığını itiraf etmeliyim.
Diğer taraftan organizasyonun mükemmel olduğunu, Seyrani Vakfı yöneticileri ile Belediyemizin bütün imkânlarıyla tören öncesi çalışmaları, hazırlıkları her türlü takdire şayandı.
Hayırla uğurlandılar! Misafirlerimiz hayırseverliklerinin huzuruyla döndüler ve biz geride kalanlardan da en derin şükranı hak ettiler:
Bu temelde maddi ve manevi yardımda bulunan Nevzat ÇULHAOĞLU, Mustafa KARACA, Şükrü KARACA, Şükrü KULAK, Sait Erdal METİNER ve Hamdi ÖZDAMARLAR ile emeği geçen herkes sağ olun, var olun, çok yaşayın!

Share
1.241 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?