logo

Seyrani Kampüsüne Yaptırılan Adem Yılmaz Camii İbadete Açıldı

Erciyes Üniversitesi Seyrani Kampüsüne Hayırsever Osman, Ömer, Sıtkı ve Nazif Yılmaz kardeşler tarafından kardeşleri merhum Adem Yılmaz adına yaptırılan Adem Yılmaz Camii ibadete açıldı.

Adem Yılmaz Camii açılışına; Kaymakam Enver Ünlü, Belediye Başkanı Recep Özkan, Kayseri Sağlık İl Müdürü Ahmet öksüzkaya, İl Müftü Vekili Galip Koçer, İlçe Protokolü, Develi’li Alim H. Ahmet İslamoğlu Hocaefendi,Diyanet işleri Başkanlığı Din İşleri Cami Hizmetleri Daire Başkanlığı uzmanı Ramazan Dağlı ,İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Mustafa Yılmaz, Aziz Mahmut Hüdai Vakfı Yurt içi Hizmetler Müdürü Sadettin Ekinci,İstanbul İlahiyat Fakültesinden merhum Adem Yılmaz’ın arkadaşları, İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER) Yöneticileri, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, İmam hatip Lisesi Müdürleri,Uluslar arası İmam Hatip Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri, Seyrani Ziraat Fakültesi ve Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okulu Öğretim üyeleri, Seyrani Kampüsünde eğitim gören öğrenciler  yanısıra Tanzanya, Yemen,Orta Afrika, Fildişi,Togo, Taylant ,Yemen‘den gelen öğrenciler ve vatandaşlar iştirak etti.

Develi imam Hatip Lisesi ilahi korosundan  ilahiler ve  Fatih Zabın tarafından okunan  Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrasında İlçe Müftüsü Cafer Kılınç açılış konuşmasında, Camiler haftasında Develi’de 44’ü merkezde olmak üzere Toplam 114 ncü cami olduğunu belirterek, cemaati camilerle buluşmaya davet etti.

Hayırsever kardeşler adına Sıtgı Yılmaz yapmış olduğu konuşmada; Camiler Mescid-i Haram’ın yeryüzündeki şubeleridir. Rahmetli kardeşimiz Adem Yılmaz hayrına bu güzel mabedi inşaa etme imkanı verdiği için Allah’ımıza hamd olsun. Caminin inşasında öncü olan annemize ve emek veren ailemizin tüm fertlerine teşekkür ediyorum. Dualarıyla ve teşvikleriyle destek olan Ahmed İslamoğlu Hocamıza, kaymakamımız Enver Ünlü’ ye, Belediye Başkanımız Recep Özkan ve ekiplerine teşekkür ederek. Bu caminin kıyâmete kadar sadakay-ı câriye olarak devam etmesini, Sevgili Peygamberimizin Mescid-i nebevisindeki gibi ilim, ibadet ve kardeşlik merkezi olmasını temenni ediyorum dedi.

Açılışa katılan İstanbul  Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı temsilcisi Sadettin Ekinci ilim tahsili ve Cami yaptırmanın önemine dikkat çekerek Kardeşleri adına bir ibadethane yaptımalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Belediye Başkanı Recep Özkan; Hayırsever kardeşlerin Kampüs içerisinde caminin acil ihtiyaç olduğunu belirttim ve Yılmaz ailesi teklifimizi kabul ederek hemen inşaatına başladılar ve kısa sürede hizmete açılmasını sağlayıp 2013-1014 eğitim yılında Kampüs alanında eğitim gören öğrencilerimizin Cami ihtiyacını karşıladılar Kendilerine teşekkür ediyorum dedi.

İl Müftü Vekili Galip Koçer  Camiler Haftası ve Din görevliler haftasında Erciyes Üniversitesi Seyrani Kampüsüne  yapılan caminin yapımında emeği geçen hayırseverleri tebrik etti.

Kaymakam Enver Ünlü de yapmış olduğu konuşmada; Camiler haftasının Din görevlilerimize ve Tüm Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum Seyrani kampüsünün ihtiyacının hayırseverler tarafından karşılanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Hayırseverlere plaket takdim etti.

Cami açılış kurdelasının protokol tarafından kesilmesinden sonra Cami içerisinde Din İşleri Yüksek Kurulu uzman Üyesi ramazan Dağlı’nın konuşması ve Yurt dışından gelen öğrenciler  söyledikleri  ilahi ve kasideleri ile açılışa renk kattılar.

Açılışa katılan yaklaşık iki bin kişiye Develi Belediyesi tarafından kurulan çadırlarda yemek ikramı yapıldı.

Share
1.049 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?