logo

Seyrani Kampüsüne Kampüs gibi Yurt kompleksi…

8.983.000 TL. Tutarındaki dev tesis 2012 sonunda hizmete girecek.
Erciyes Üniversitesi Develi Seyrani Kampüsüne Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapılmakta olan Öğrenci Yurdu ve Sosyal Tesisler inşaatı çalışmaları devam ediyor.
Çevre Şehircilik İl Müdürü Fethi Şahinoğlu, inşaatın her aşamasındaki çalışmaları beraberindeki teknik ekip ile birlikte inceledi.
Şahinoğlu; 3 bloktan oluşan proje içerisinde bir adet 4 katlı yurt binası, bir adet 7 katlı yurt binası olmak üzere toplam 377 yatak kapasitesi yanı sıra içerisinde basketbol sahası, anfi oturma alanı, yemekhane, market, idare binası, sinema salonu bulunan bir adet sosyal tesis olarak adeta bir kampüs statüsünde bulunduğunu ve 8.983.000.TL.’ye yapılan ihalenin hiçbir ödenek sıkıntısı olmadığını belirterek çalışmaların kış şartlarında da devam edeceğini kaydetti.


Ayrıca, Projenin çevre duyarlılığı ve enerji verimliliği bakımından yeni bir uygulama olan Gri su uygulamasının da Türkiye’de ilk defa KYK Develi Öğrenci Yurt inşaatlarında uygulanmaya başlayacak olmasının da önemine değinen Şahinoğlu; Gri su uygulamasının örnek bir çalışma olduğuna dikkat çekerek  Gri su uygulaması, Yeşil bina uygulamaları çerçevesinde kirli suyun duş ve lavabolardan toplanarak filtre edilme aşamasından sonra havuzda dinlendirilip özellikle tekrar alafranga hela rezevuar-taharet musluklarında ve bahçe sulama suyu olarak kullanılmasının sağlanmasıdır,dedi.
Şantiye Şefi Timur Kuş ise 2012 yılı Eylül ayına bitirilmesi planlanan çalışmanın kış şartlarından etkilenmemesi için her türlü alt yapının da hazırlandığını belirtti.
Toplam 24 bin metrekare alana sahip olan projenin 13 bin metrekare inşaat alanı bulunmakta olduğu yetkililerce belirtildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.196 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?