logo

Seyrani Kampüsü Hızla gelişiyor

Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okulu 3. geleneksel paylaşım etkinlikleri Develi Gençler Derneği Mehteran gurubu gösterileri ile başlayan paylaşım etkinlikleri üç gün sürdü.

Etkinliklerin açılış töreninde dört proğramlarında eğitim gören 255 öğrenci bulunduğunu ve eğitim gören öğrencilerden %60 nın kız öğrenci olması ve Hüseyin Şahin MYO’nun tercih edilen okul haline gelmesinden duyulan memnuniyeti dile getirdi.
Yüksek Okulların ilçelerde açılmasının gayelerinden birisinin de ilçe deki öğrencilerin yüksek öğrenimini kendi ilçesinde yapmasını sağlamak olduğuna dikkat çekti yeni proğramlar olarak Bilgisayar teknolojileri proğramcılığı ve insan kaynakları proğramları konusunda çalışmalarının bulunduğu belirtildi.
ERÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Uzmay MYO’lar bulundukları yerde öğrencilere ve halka meslek öğretiminin yanı sıra kültür de getirmektedir.Yüksek Öğrenimde ilçeler arasında Develi İlçesi güzel bir örnek olma yolunda nitekim Kayseri’nin gelişiminde de Üniversitenin katkısı olmuştur dedi.
ERÜ Meslek Yüksek Okulları Müdürlerinin de tamaının katıldığı etkinliklerde MYO ları Koordinatör Müdürü Prof. Dr. Ali Kaya  704 MYO dan 549 ‘ünün aktif olduğunu
MYO’larda sınırsız öğrenci alımının durdurulması gerektiğine  dikkat çekti.

Kaymakam Enver Ünlü, Belediye Başkanı Recep Özkan, İl Genel Meclis üyeleri Mehmet Tuna ve Fazlı Öztürk, Seyrani Eğitim Vakfı yöneticileri ilçedeki Siyasi Parti temsilcileri ve Sivil toplum kuruluş temsilcilerinin da katıldığı proğramda Başkan Özkan bazı müjdeleri verdi. Başkan  Özkan  1995 yılında kutlu kervanın yola çıktığını hizmetlerin gelmesinde ve ilçede çakılı çivisi olan herkese  ve özellikle MYO binasını yaptıran Hayırsever merhum Hüseyin Şahin’e özellikle teşekkür ediyorum Allah gani gani  rahmet eylesin dedi.
–DPT eski müsteşarı ve şimdi İslam Kalkınma Bankası yöneticisi olan Ahmet Tıktık’ın dayıları Dr. Mustafa Tutum’un babaları Mehmet Hidayet Tutum adına yapımına katkı verdiği  Kültür Merkezinin ek ödenek taleplerinin uygun bulunduğunu ve yıl sonuna kalmadan hizmete geçeceğini,
Hayırsever Ahmet Hamdi Ayan  tarafından yaptırılması sözü alınan eğitim bloğunu bir ya da iki hafta içerisinde başlanılacağı, Kampüs alanı ve bölgedeki Cami ihtiyacının Hayırsever Mustafa Büyük tarafından yaptırılacağı, öğrenci yurdu için yer tahsisinin yapıldığını DPT den gerekli iznin çıktığını ve temel atma çalışmalarına hız verildiği belirtildi.
Hüseyin Şahin MYO  öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Ehliyet senin neyine dön köyüne “ isimli tiyatro eseri sahnelendikten sonra Öğrencilerin yıl içerisinde yaptıkları çalışmaları sergiledikleri ürünlerin sergi açılışı yapıldı.
Etkinliklerin ikinci günü İşçi Sağlığı ve İş güvenliği  konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Müfettişi Davut Beyhan tarafından İş yeri Sağlık ve Güvenlik birimleri ile ortak sağlık ve güvenlik birimleri hakkında yönetmeliğe göre işçi ve işverenin yükümlülükleri yanısıra Av.Gürbüz Erdoğan tarafından İş Sağlığı ve Güvenliğinin Hukuksal sonuçları, ERÜ Mühendislik Fakültesinden  Yrd. Doç.Dr. Mithat Zeydan’ın işletmelerde risk analizi, Hatice Özdemir tarafından Risk Yönetimi ve Kinney Risk değerlendirme metodu, Esma Figen Arslan tarafından da Kayseri’de raylı sistemde iş güvenliği konularında önemli bilgiler aktarıldı.

Etiketler: » » » » »
Share
3.734 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?