logo

Seyrani Kampüsü 2011-2012 eğitim yılında 800 öğrenci ile eğitime hazır

Erciyes Üniversitesi’ne bağlı olarak Develi’de bulunan Seyrani Kampüsü’nde eğitimlerine devam eden Seyrani Ziraat Fakültesine yeni ve modern bir bölüm daha açıldı. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ali İrfan İlbaş yaptığı açıklamada, “Tarımsal Biyoteknoloji” adıyla açılan bölüm Türkiye’de henüz yeni sayıldığını belirterek Seyrani Ziraat Fakültesi bu bölümü açan 5. Ziraat Fakültesi olmuştur dedi. Tarımsal Biyoteknoloji adıyla açılan bölümde; moleküler düzeyde yapılan çalışmalarla yeni bitkisel ve hayvansal ürünlerin elde edilmesi sağlanacaktır” dedi.
Bölüm içerisinde Bitkisel Biyoteknoloji, Hayvansal Biyoteknoloji, Enzim ve Mikrobiyel Biyoteknoloji anabilim dalları bulunduğunu belirten İlbaş, “Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren 30 öğrenci ile eğitime başlayacaktır. İlbaş böylece Seyrani Ziraat Fakültesinde açılan bölüm sayısı altıya ulaşmıştır. 2011-2012 eğitim-öğretim döneminde öğrenci sayısı 400’e ulaşacaktır. Önümüzdeki beş yıllık dönemde bölüm sayısını 10’a öğrenci sayısını 1200’e ulaştıracak şekilde çalışmaların sürmekte olduğunu belirterek Bu gelişmede Develi kamu kurumlarının, Develi halkının ı ve Develi dışında yaşayan hemşehrilerimizin yakın ilgi ve desteklerinin büyük önemi bulunmaktadır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Diğer taraftan; Seyrani kampüs alanında bulunan Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okulunda ise 140 yeni kayıtla 5 Program yanı sıra 2011-2012 eğitim yılında ilk defa başlayacak olan Bilgisayar programcılığı ikili eğitimiyle birlikte Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okulunda 374 öğrencinin eğitim göreceği belirtildi.10 Kadrolu 10 kadrosuz ve 4 Bölüm Başkanı olmak üzere toplam 24 akademik kadrosu bulunan Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Şükrü Su ise 2011-2012 eğitim yılı açılışının 27 Eylül 2011 Salı günü yapılacağını belirtti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.089 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?