logo

Santranç Yarışmasında Develi 9 Madalya Aldı

 

 

 

Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Satranç İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Ulusal Egemenlik Satranç Turnuvası geçtiğimiz hafta sonunda Kadir Has Kültür Merkezinde tamamlandı.

23 Nisan 2014 Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı Satranç Turnuvası Kayseri’de gerçekleştirildi.

Yarışmada Develi’den Turan Köylüoğlu İlkokulundan 9 öğrenci dereceye girdi.

Dereceye giren öğrenciler; 6-7 Yaş Erkekler 1. Ramazan Acar,  2. Erdem Eroğlu, 3. Furkan Mutlu, 6-7 Yaş Kızlar, 1. Akkız Ela Demirezen

2.Hilal Özdemir, 8-9 Yaş Genel, 1.Mehmet Akif Yıldırımlı, 8-9 Yaş Kızlar, 1.Özge Doğan, 2. Fatmanur Taşkesen, 13-14-15 Yaş Kızlar, 1. Ayşe Yılmaz

Turnuvada yarışan ve dereceler alan ilçemizin Turan Köylüoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri ve öğretmenleri Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’a ziyarette bulundular. 

Ziyarette Okul Müdürü Zafer Şahin, satranca desteklerinden dolayı belediye başkanlığına teşekkür etti. 

 

Ayrıca Satranç Sporunun İlçemizde daha yaygın bir spor hale gelmesi için atılacak adımların konuşulduğu ziyarette, Başkan Cabbar Belediye olarak her zaman yanınızdayız mesajı verdi. Derece alan öğrencileri ayrıca tebrik eden ve bu haberlerin Develi’nin sosyal gelişimine önemli katkılar sağlayacağına gönülden inanan Başkan Mehmet Cabbar  önümüzdeki süreçte çok daha kapsamlı ve kurumsal çalışmaların yapılacağı müjdesini vererek, haziran ayı içersinde Ulusal Aşık Seyrani Satranç Turnuvasının yapılması için ilgili müdürlüğe talimat verdi.

 

 

 

Share
756 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?