logo

Sağlıklı Yaşam, Mutlu İnsan

Develi Kaymakamlığı tarafından yürütülen “Sağlıklı Yaşam,Mutlu İnsan” Projesi kapsamında, ilköğretimi bitiren kız çocuklarının lise öğretimine kazandırılmasında yüzde yüz başarı elde edildiği belirtildi. Köylerde kız çocuklarını liseye gönderemeyen aileler ile görüşen Develi Rehberlik Araştırma Merkezi uzmanlarının girişimleri sonucu; 15 köyden 360 öğrencinin lise ve dengi okullarda eğitimlerinin sürdüğü belirtilerek, bunun sağlanması için 24 araç ile taşıma yapıldığı ifade edildi.
Develi Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan toplantıya ‘Sağlıklı Yaşam,Mutlu İnsan’ Projesi Yürütme Kurulu üyelerinden Personel Yüzbaşı Kamil Karameşe, Milli Eğitim Müdürü Bekir Karabulut, Emniyet Müdür Vekili Bolkar Bostancı, Sağlık Gurup Başkanı Dr.İlknur Deniz Öztürk, Başhekim Abdulkadir Çağlayangil, eğitimciler ve basın kuruluşları temsilcileri de katıldı.
Katılımcılar çalışmalar hakkında bilgilendirildi. Toplam 12 bin 428 öğrenci üzerinde yapılan çalışmanın sonuç değerlendirme raporunun görüşülmesinde konuşan Kaymakam Enver Ünlü, özellikle sokaklarda mendil satan, tartı yapan çocukların aileleri ile birebir görüşülmesi sonucunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın daha aktif olarak çalışması ile,çalışmalarda başarı elde edildiğini açıkladı.
Toplantı sonrasında öneriler değerlendirilerek; anne-baba eğitimi ve parçalanmış ailelerin çocuk üzerindeki etkilerini azaltıcı önlemlerin artırılmasına karar verildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.197 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?