logo

Sağlıklı yaşam için doğal ürünler

Sağlıklı yaşam mutlu insan Projesi kapsamında Develi Rehberlik Araştırma Merkezi,Sağlık Gurup Başkanlığı Develi Belediyesi ve Kız Meslek Lisesi’nin ortaklaşa düzenlediği etkinlik okul öncesi eğitim sınıflarının katılımıyla Mustafa Aksu Kültür merkezinde  yapıldı.
Rehberlik Araştırma Merkez Müdürü Erkan Gökkaya; Develi Kaymakamlığı tarafından başlatılan “Sağlıklı Yaşam Mutlu İnsan” projesi kapsamında bir dizi etkinlik düzenlediklerini açıkladı ve Sağlıksız gıdalar ile sağlıklı gıdaların tanıtımı konusunda öğrencileri eğlendirerek bilgilendirmek amacıyla düzenledikleri etkinliğin yoğun ilgi gördüğünü belirtti. Etkinliklerde Gazlı içecekler ve kızartmalar ile sağlıksız gıda ürünlerinin ve sağlıklı yaşam için doğal ürünlerin tanıtımları yapıldı.


Katılımcı öğrenciler ve ailelerine hazırlanan kuru gıda paketleri hediye edildi. Program Develi Kız Meslek Lisesi 12. sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan,diş fırçalama,el yıkama ve sağlıklı beslenme konularını içeren müzikal animasyon gösterileri ile son buldu.
Program içerisinde ayrıca, İlçe Sağlık Gurup Başkanlığı görevlisi tarafından yapılan sağlıklı beslenme ile ilgili sunum yapıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.324 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?