logo

Robert Kolej’den alternatif eğitim projesi uygulaması Develi’de

İstanbul Robert Kolej öğrencilerinden oluşan bir eğitmen gurubunun Anadolu’nun farklı yerlerinden öğrencilere farklı alanlarda eğitim vererek, topluma hizmet etmeyi amaçladığı (RKANEP) projesi için ilçemizde beş ilköğretim okulundan 50 öğrencinin katıldığı proje 23 kişilik ekip tarafından yürütülüyor.
Projenin amacının; Öğrencilere farklı  konularda temel beceriler kazandırmak, takım çalışmasına ve araştırmaya yönlendirmek, yaratıcılıklarını geliştirmek. 
Hayatın değişik dallarında kullanmalarını sağlamak yanısıra sosyal yaşamda öne çıkmalarını sağlamak, birey olarak başarılarına desteklemek olduğunu belirten; Proje Lideri Canberk Yalçın, Proje için 11-14 yaş gurubundaki akademik ve sosyal alanda başarılı öğrencilerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından seçildiğini belirtti.
Projeyi 2007 yılında Tirebolu, 2008 yılında, Nevşehir, 2009 yılında Amasya, Bandırma, Denizli ve Gaziantep’te gerçekleştirdiklerini belirten Yalçın 2010 yılında ise Develi, Şanlıurfa, Hatay, Sinop, Tunceli ve Giresun’da gerçekleştirmeyi planladıklarını kaydetti.
20 Haziran’da ilçeye gelen İstanbul Robert  Koleji öğrenci gurubu öncelikle İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Karabulut ile bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı.
Daha sonra Belediye Başkanı Recep Özkan’ı makamında ziyaret ettiler. Başkan Özkan; Projeye ilçemizin dahil edilmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi ve  öğrenci gurubunun ilçede kaldığı süre içerisinde ulaşım konusunda Belediye  tarafından araç görevlendireceğini belirtti.

Etiketler: » »
Share
1.344 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?