logo

Reşadiye Talebe Yurtları Kermesi yoğun ilgi görüyor

İlçemizde Kız ve Erkek öğrencilere yönelik yurt hizmeti veren Reşadiye talebe yurdu tarafından açılan kermeste bulunan mobilyalar hayırseverler tarafından alınarak sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.
10 Mayıs 2011 günü açılan, 20 Mayıs 2011 gününe kadar  devam edecek  kermesin açılışına katılan Kaymakam Enver Ünlü ve Belediye Başkanı Recep Özkan geleneksel hale getirdikleri uygulamayı Reşadiye kermesinde de başarı ile uyguladılar.
Açılış esnasında hazır bulunan hayırseverler ve iş adamları tarafından satın alınan çekyat, koltuk ve benzeri ev eşyalarını Sosyal Yardımlaşma vakfına bağışlamaları sağlanıyor. Önceden Vakfa başvuru yapan ihtiyaç sahiplerine bağışlanan eşyaların  dağıtılması sağlanıyor.
Uygulama sayesinde hem öğrenci yurdu yetkilileri hem de ihtiyaç sahibi aileler mutlu oldular, Kermesin tatlılar bölümünde uzun süre kalan heyet tezgahta bulunan tatlıların da satılmasını sağladılar.
Öncelikle Kaymakam ve Belediye Başkanı birer tepsi baklavayı alıp İşitme Engelliler okul öğrencilerine ikram ederek, örnek olunca diğer kurum yetkilileri de birer tepsi baklava alarak kurum çalışanlarına ikram ettiler.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.069 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

BENZER HABERLER

Genel Bilgiler
Develi Tarihi Bilgileri

Develi Tarihi Bilgileri