logo

Polis Teşkilatının 166 ncı yılı kutlandı

Polis Teşkilatının Kuruluşu’nun 166’ncı yılı ilçemizde Cumhuriyet meydanında kutlandı.
Törende konuşma yapan Develi İlçe Emniyet Müdürü Hakan Nazım Birol ilçe de 100 personel ile görev yaptıklarını 2011 yılı başında ilçe teşkilatına yeni bir araç daha kazandırılarak araç parkının yeni radar aracı ile birlikte tam donanımlı hale geldiğini belirtti.
Huzur Şehri olan Develi İlçemizde Emniyet teşkilatımızın teknik ekipman ve personel sayısındaki artış neticesinde suç oranlarında düşüş olduğu gözlendiğini belirtirken Develi İlçe halkının emniyet teşkilatına verdiği desteğin Polisimizin başarısında büyük katkısı bulunmaktadır dedi.
Son bir yıl içerisinde 386 olay meydana geldiğini bu olaylardan 62 sinin hırsızlık suçu olduğunu belirten Birol huzur şehri Develi’de yaklaşık olarak günde bir polisiye olay olduğunu belirtti.
Törende yıl içerisinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Enver Ünlü, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb.Erdem Karaman ve Belediye Başkanı Recep Özkan tarafından takdim edildi.

Tören sonrasında Polis lokaline yürüyerek geçen heyeti gören  öğrenciler ve vatandaşlar  Polis günlerini tebrik ettiler.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.134 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?