logo

Özhaseki Develi’de Projelerini Anlattı…

 

 

 

Develi girişinde AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Durukan ve Develi Belediye Başkan Adayı Mehmet Cabbar, Ramazan Kapusuz ile partililer tarafından çiçeklerle karşılanan Özhaseki ve AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, konvoy eşliğinde ilçe merkezine geldi. 

Öğle namazını Çarşı Camii’nde kılan Özhaseki ve Dengiz’e yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdi. 

Özhaseki ve beraberindekiler, daha sonra, bir düğün salonunda düzenlenen “Develi Büyükşehirle Buluşuyor” adlı programa katıldı.

AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, burada yaptığı konuşmada, ilçe halkına coşkulu karşılamalarından dolayı teşekkür etti.

AK Parti iktidarı döneminde Develi’ye yapılan yatırımlardan örnekler veren Dengiz, partililerden bunların vatandaşlara çok iyi anlatılmasını ve Develi’den rekor oy çıkarılmasını istedi. 

“Develi Seninle Gurur Duyuyor” sloganlarıyla kürsüye gelen Başkan Mehmet Özhaseki ise Develi’lerin kendisine her zaman gönüllerini açarak karşıladığını söyledi.

Özhaseki, Büyükşehir Yasası ile Develi’nin de Büyükşehir Belediyesine bağlanacağını belirterek, “Kayseri Avrupa şehirlerinin hiçbirinden geride değil. Çalışmaya çok geriden başladığımız halde, bugün geldiğimiz nokta en önlerde. Şükürler olsun kasamızda paramız var, işlerimiz de rast gidiyor. Şimdi Cenab-ı Allah’a bana Develi’ye de hizmet etmeyi nasip etmesi için dua ediyorum” diye konuştu.

Gerçekleştirdikleri projeler hakkında da bilgiler veren Özhaseki, “Gece gündüz çalıştık, Allah rızası için dosdoğru çalıştık. Kamunun hakkını sonuna kadar korumak için de kötülerle mücadele ettik” dedi.

– Erciyes Develi’yi kalkındıracak”

Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Özhaseki’ye, Develili bir vatandaş da şiir okudu. 

Kayseri’den sonra Develi’ye de hizmet etmek istediklerini kaydeden Özhaseki, “Altyapı ve sosyal tesis konusundaki eksikleri gidereceğiz. Develi’ye yapılacak en büyük yatırım Erciyes’e yapılan yatırımdır. Buraya gelen turistlerin sağlayacağı ekonomiden yararlanmak için çevredeki tarihi eserlerimizi ayağa kaldırmamız ve yerel tatlarımızı açığa çıkarmamız gerekiyor” dedi.

Turizm açısından sadece Erciyes’ten değil Sultansazlığı’ndan da faydalanacaklarını ifade eden Özhaseki, Develi Cıvıklısını Türkiye’de tanıtacaklarını söyledi.

Develi’ye sanayi sitesi, gençlik merkezi, sosyal tesisler, kurs merkezleri yapmayı planladıklarını, ulaşımı rahatlatacak çalışmalar da yapacaklarını dile getiren Özhaseki, “Burada önemli bir nokta daha var. Bir olursak, birlikte olursak güçlü oluruz. Beraber olmanın, bir olmanın birçok faydası var. Bunu inşallah Develi’de görecek” dedi.

Başkan Özhaseki toplantının ardından ilçeye bağlı bazı belde ve köyleri de ziyaret etti.

 

 

 

Share
920 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

BENZER HABERLER

Çağdaş Develi Gazetesi
Çağdaş Develi Gazetesi

Çağdaş Develi Gazetesi

Çağdaş Develi Gazetesi
Çağdaş Develi Gazetesi Bulmaca sayfası

Çağdaş Develi Gazetesi Bulmaca sayfası