logo

Osman Ulubaş Anadolu Lisesi, İkinci yılında okullar arası genç bayanlar Hentbol Kayseri III. oldu

Okullar arası bayanlar hentbol il birinciliğinde Seyyid Burhaneddin Endüstri Meslek Lisesi Kayseri Şampiyonu olurken, eğitim ve öğretime iki yıl önce başlayan Osman Ulubaş Anadolu Lisesi üçüncülükle herkesi şaşırttı.

Talas Spor Salonu’nda gerçekleştirilen liseli genç bayanlar hentbol il birinciliğinde 6 takım, 2 grup halinde mücadele etti.

SEYYİD BURHANEDDİN, ŞAMPİYON OLDU

Gruplarında birinci ve ikinciliği elde eden takımların çapraz olarak karşılaştığı müsabakaların ardından final müsabakasında Seyyid Burhaneddin Endüstri Meslek Lisesi ile Hakkı Altop Anadolu Lisesi bayan takımları karşı karşıya geldi. Final müsabakasının ilk yarısını 5-0 önde geçen Seyyid Burhaneddin Endüstri Meslek Lisesi, karşılaşmayı da 06-02 önde tamamlayıp Kayseri Şampiyonluğunu tescilledi.

Turnuvada ikinciliği Hakkı Altop Anadolu Lisesi alırken, üçüncülüğü ise Behice Yazgan Anadolu Lisesi’ni 08-03 mağlup eden ve iki yıl önce eğitim-öğretime başlayan Osman Ulubaş Anadolu Lisesi elde etti. Turnuvada dördüncü ise Behice Yazgan Anadolu Lisesi takımı oldu.

Genç bayanlar hentbol final müsabakasının ardından ilk 3 dereceyi elde eden takımlar için kupa töreni düzenlendi.

Kupa törenine; Hakkı Altop Anadolu Lisesi Okul Müdürü Şenol Doğan, Seyyid Burhaneddin Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Aktaş, Hentbol İl Temsilcisi Mehmet Fatih Kaymaz, Hentbol İl Hakem Komitesi As Başkanı Ziya Aksu, okulların beden eğitimi öğretmenleri, hentbol hakemleri, sporcular ile  hentbol severler katıldı.

Katılan protokol tarafından kupalar sahiplerine verildikten sonra günün anısına birlikte fotoğraflar çektirildi ve şampiyona hatıralara taşındı   

Genç bayanlarda Kayseri şampiyonluğunu elde eden Seyyid Burhaneddin Endüstri Meslek Lisesi, erkeklerin ardından bayanlarda da Kayseri Şampiyonluğunu elde ederek grup müsabakalarında Kayseri’yi temsil etmeye hak kazandı.

Share
999 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?