logo

Okulların güvenliğine proje desteği

Develi Kaymakamlığı tarafından yürütülen “Sağlıklı Yaşam Mutlu İnsan” Projesi kapsamında her okuldan ve Emniyet Müdürlüğü personellerinden okul irtibat görevlileri belirlenerek yeni bir çalışma başlatıldı.
Develi Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü koordinasyonu ile Develi Halk Eğitimi Merkezinde yapılan Okul ve Emniyet mensuplarının katılımıyla yapılan toplantıda okulları tehdit eden iç ve dış tehditler ve alınması gereken önlemler masaya yatırıldı.
Develi RAM Müdürü Erkan Gökkaya; proje hakkında bilgi vererek okul irtibat görevlilerinin ve emniyet irtibat görevlilerinin yapmaları gereken sorumlulukları hakkında bilgi verdi.
Özellikle okulları tehdit eden unsurların tarafların iş birliği ile aşılmasının öneminden bahsederek, genç nesillere sahip çıkmanın ancak bu tür çalışmalarla olabileceğini belirtti.
Toplantı sonunda okullarda yaşanması muhtemel istenmedik olayları önlemek için tarafların daha sıkı işbirliği yapması ve zaman zaman bir araya gelip durum değerlendirmesi yapılması kararı alındı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
954 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?