logo

O Artık Haber Oyuncusu Olmak İstiyor

İlçemiz Şahmelik Köyü’nde oturan Emsal ve Mehmet Karabacak çiftinin 3 yaşındaki çocukları Rıdvan, bugüne kadar 7 kez ameliyat oldu ve toplam 2 yılını hastane odalarında geçirdi. Sarı saçları, mavi gözleriyle doktor ve hemşirelerin ‘Artist’ lakabını taktığı minik Rıdvan, şimdi geçireceği 3 ameliyatı bekliyor.
Şahmelik Köyü’nde çiftçilik yapan Mehmet ve ev hanımı eşi Emsal karabacak çiftinin 4 çocuğundan en küçüğü olan Rıdvan, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Çerrahi Servisi’nin müdavimi oldu. 3 yaşının toplam 2 yılını hastane odalarında ve ameliyathanelerde geçiren talihsiz çocuk, 1 fıtık, 1 bağırsak, 1 anüs, 4 de böbrek ameliyatı geçirdi.

Böbreğindeki sorun yüzünden son olarak 3 Mart’ta suni sonda yerleştirilen ve sık sık idrar yolları enfeksiyonuna yakalanan Rıdvan’ın babası Mehmet Karabacak, “Eşim Emsal ile birlikte son 3 yıldır Fakülte Hastanesi’ne taşındık. Muayeneler, kontroller, tahliller, sayısı 7’ye ulaşan ameliyatlar derken, evin yüzünü unuttuk. Doktorlar, hemşireler ve hastane görevlileriyle akraba gibi olduk. Oğlumu ‘Artist Rıdvan’ diye seven görevliler, onu iyileştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar” dedi.

Karabacak çifti, çocuklarının sağlık sorunları yüzünden ekonomik açıdan zorluklar yaşadıklarını o nedenle, Rıdvan’ı reklam filimlerinde oynatma, katalog çekimleri için teklif beklediklerini söyledi. (DHA)

Etiketler: » »
Share
7.314 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?