logo

Muhteşem Devir-Teslim

 

 

 

Başkan ve Meclis Üyeleri Mazbatalarını alarak göreve başladı

Bayram havasında geçen devir-teslim töreninde, çifte kurbanlar kesildi, oldukça kalabalık ve coşkulu partililer, dualar eşliğinde belediye başkanlığı mühürünü, eski başkandan teslim alan Mehmet Cabbar’a hayırlı olsun, dediler.

Vatandaş; Cabbar’ın, geçmiş dönemde ki yapılan hatalara düşmemesi için, geçmiş dönemlerde yer alanlardan çok, yola çıktıklarınla istişareli çalışarak önce millet demesi gerektiğini, daha sonra yolda bulduklarını, yola çıktıkları ile karşı karşıya getirmeden, açık sözlü olup, kendi ekibiyle dirsek temasında olacağına inanıyoruz, dediler.2014 yerel seçimleri sonucu belediye başkanlığını kazanan Mehmet Cabbar beraberinde partililer ve meclis üyeleri ile birlikte Çarşamba günü saat :10:00’da seçim kuruluna giderek, seçim kurulu başkanından mazbatasını aldı.

Seçim kurulu başkanı yaptığı açıklamada; huzur içinde geçirilen seçim sürecinde tüm siyasi parti adaylarına teşekkür etti, hayırlı olsun,dedi.

Mehmet Cabbar konuşmasında ise İlçe Kaymakamı Enver Ünlü’ye, İlçe Seçim Kurulu başkanına, İlçe Emniyet Müdürlüğüne, İlçe Jandarma komutanlığına teşekkür ederek, huzur ve sukunet içinde bir seçim dönemi geçirdiklerini belirtti.

Mehmet Cabbar ve beraberindeki yaklaşık 200 kişilik heyetle daha sonra belediye hizmet binasına geçerek görev devir-teslimi için başkanlık makamına oturdu.

Cabbar’ı belediye personeli ve eski başkan Recep Özkan karşılarken duygulu anlar yaşandı.

Eski başkan Özkan yaptığı kısa konuşmada 10 yıldır yaptığı görevin ardından demokratik bir seçim sonunda Cabbar’ın seçimi kazandığını belirterek Mehmet Cabbar’a başarılar diledi.

Mehmet Cabbar ise; görevi süresi boyunca memlekete kattığı katkılardan dolayı özkan’a teşekkür ederek, bundan sonraki yaşamında kendisine başarılar diledi.

Cabbar, devir teslim sonrası vatandaşların tebriklerini kabul etti.

Ak partili Cabbar’ın, başkanlık koltuğuna oturduğu Develi Belediyesinde Ak Partiden 18, MHP’den ise 7 belediye meclis üyesi görev yapacak.

 

 

 

Share
479 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?