logo

Minik eller yüzlerce fidan dikti

Ağaç Bayramı ve Ormancılık Haftası Münasebetiyle Minik eller yüzlerce fidan dikti İlk Adım Ağaç Şenliği

İlköğretim Anasınıf öğrencilerinin eğitimlerini geliştirmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı, Anne Çocuk Eğitim Vakfı ve Vodafone ile birlikte yürütülen İlk Adım projesinin faaliyetlerinden biri olan İlk Adım Şenliği Kayseri, Develi’de ağaç sevgilerini arttırmak amacıyla ağaç dikme şenliği şeklinde gerçekleştirildi. Ağaç Bayramı ve Ormancılık Haftası münasebeti ile Develi Belediyesi’nin 140 ncı kuruluş yılında 140.000 ağaç dikimi çalışmaları İlk Adım Şenliği ile başlatıldı.
Develi’nin kurucusu olan Dev Ali Kalesi eteklerindeki Yüzevler mahallesi ağaçlandırma bölgesinde başlatılan çalışmalara Kayseri’nin beş ilçesi Tomarza, Melikgazi, Kocasinan, İncesu ve Develi’den Muammer Kocatürk İlköğretim okulu koordinesinde yaklaşık 200 ana sınıf öğrencisi katıldı.
AÇEV  İstanbul Saha Sorumlusu Nilüfer Taptık ve Vodafone ile Milli Eğitim Bakanlığı temsilcilerinin de katıldığı şenlik coşku ile kutlandı.
Develi Kaymakamı Enver Ünlü, “İlk Adım Projesi okullarının gerçekleştirdiği İlk adım ağaç dikme şenliği 2011 yılı ağaç dikme çalışmalarının başlangıcı olmuştur, ilçedeki bütün okullarımız da koordineli şekilde her gün bin ağaç dikimi gerçekleştireceklerdir”dedi.
Çevre ve Orman İl Müdürü Ali Rıza Baykan; Develi’deki İlk Adım projesi kapsamındaki bu şenlikte 7’den 70’e ağaç dikme heyecanını görünce talep edildiği kadar ağaç desteği verebileceklerini belirtti.
Develi Belediye Başkanı Recep Özkan; 2011 yılında ilçenin kuruluşunun 140 ncı yılında 140.000 fidan dikimi için üç bölge belirlediklerini beyan etti ve Kayseri’deki İlk Adım Şenliğinin ilçemizde yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Develi Lisesi öğrencileri, Belediye Park Bahçe ekipleri ve Develi Orman İşletme Şefliği yetkililerinin ve İlk Adım öğrenci velilerinin desteği  ile ağaçların dikimi gerçekleştirildi.
Şenlik sonrasında evlerine sevinçle dönen  her öğrenci “artık bizim de dikili bir ağacımız oldu” dediler.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.196 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?