logo

Milli Piyango’dan Milli Eğitim’e Van desteği

Van depreminde şehit olan öğretmen Ayhan Yıldırım’ın ismi ilçemiz Develi Anadolu Milli Piyango Anadolu Lisesi’ne verildi.
Milli Piyango Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle Van’da meydana gelen deprem sonrasında hayatını kaybeden öğretmenlerin isimleri, Türkiye genelinde bulunan ve Milli Piyango tarafından yaptırılan okullara verilerek yaşatılıyor. Bu kapsamda ilçemiz de bir tören gerçekleştirildi.
Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Develi’de düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Enver Ünlü, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan, İlçe Milli Eğitim Müdürü  ve şehit Ayhan Yıldırım’ın ailesi ile yakınları katıldı.
Düzenlenen törende açılış konuşmasını Develi Kaymakamı Enver Ünlü yaptı. Ünlü ilçelerinde bulunan bu okula şehit öğretmen Ayhan Yıldırım’ın isminin verilmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.
İl Milli Eğitim Müdürü Ceylan yaptığı konuşmasında, “Ülkenin bugüne gelmesinde kanlarıyla canlarıyla çalışan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Milli Piyango İdaresi’nin yaptırmış olduğu okullara Van depreminde şehit olan öğretmenlerimizin isimlerini vererek onların isimlerini yaşatmaya çalışıyoruz. Biz Ayhan’ı kaybettik ama bu okulda yüzlerce binlerce Ayhan yetişecek. Buradaki öğrencilerimiz Ayhan’ın kim olduğunu görerek öğretmen olmak isteyecek” dedi
Törende Ayhan Yıldırım’ın ailesi duygulu anlar yaşarken, isim verme töreni daha sonra, Ayhan Yıldırım adına okulda yaptırılan köşenin açılması ve okulun isim tabelası önünde kurdele kesilmesi ile son buldu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
785 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?