logo

Melikşah Üniversitesi başarılarına her geçen gün yenisini ekliyor

Kayseri’de 2008 yılında kurulan ve eğitim hayatına başlayan Melikşah Üniversitesi, başarılarına her geçen gün bir yenisini ekliyor.
Medya Takip Ajansı İnterpress’in 2012 yılının ilk 6 ayını kapsayan, ulusal, bölgesel ve yerel 2 bine yakın gazete ve derginin incelendiği araştırmasına göre, yazılı basında 152 devlet ile vakıf üniversitesi, toplam 189 bin 412 haber ve yazı ile yer alırken, çıkan haber sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25 arttı. Yayımlanan haber sayısına göre oluşan listede vakıf üniversiteleri sıralamasında büyük başarı gösteren Melikşah Üniversitesi, Türkiye’deki 65 vakıf üniversitesi arasında 9. Sırada yer alarak ilk 10’a girdi.
Kurulduğu ilk günden itibaren yoluna emin adımlarla devam eden üniversitenin bu başarısının tesadüf olmadığını belirten Melikşah Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reşit Özkanca, “Üniversitemiz ilk günden itibaren gerek bilimsel toplantılar ve seminerler olsun gerekse sosyal aktivite ve kültürel faaliyetlerle tam bir üniversite olma yolunda ilerlemektedir.
Açıklanan bu raporda üniversitemizin öğrencilerine bilim ve kültürel aktivitelerle gelecekte iyi bir meslek sahibi ve bilim insanı olma adına büyük imkanlar sunduğumuzu kanıtlar niteliktedir.” dedi.

Share
367 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?