logo

Maharetli Eller Sertifikalarını aldı

Develi Kaymakamlığı tarafından yürütülen Kadın İstihdamını Desteklenmesi Hibe Programı kapsamında gerçekleştirilen “Maharetli Eller” projesinde eğitim alan 50 kadına sertifika verildi.
Develi Kaymakamlığı tarafından yürütülmekte olan Kadın İstihdamının Desteklenmesi Hibe programı kapsamında 50 kadın, tekstil alanında 5 ay süresince pratik ve teorik eğitimlerini tamamlayarak, sertifikalarını aldı.
Sertifikalarını alan kursiyerlere yardımcı olmak için, yeni bir tekstil kursu açıp hem kursiyerlerin bilgi ve becerilerini geliştirmek ve oluşturulan atölyenin sürekliliği adına girişimlerde bulunduklarını belirten Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Gündüz, “Maharetli Eller” projesinin mesleki eğitim programı olarak görülmekte oldupunu söyledi.
Sertifika töreninde konuşan Kaymakam Enver Ünlü ise proje ortağı olan Develi Belediyesi, Sultan Sazlığı Milli Parkı Çevre Belediyeleri Birliği, Develi Ticaret Odası, Hüseyin Şahin MYO ve Develi Halk Eğitim Merkezi’ne katkılarından dolayı teşekkür ederek, “Maharetli Eller” projesindeki hedeflerinin, tekstil sektöründe kalifiye eleman yetiştirmek ve iş gücüne dahil olmayan işsiz bayanlara iş imkanı sağlayarak istihdam edilmelerini sağlamak olduğunu belirtti.
50 Kursiyer adına teşekkür konuşması yapan Hülya Törk da almış oldukları eğitim sayesinde meslek sahibi olduklarını ve iş bulma imkanı elde ettiklerini belirtti.
Konuşmaların ardından, “Maharetli Eller” projesinde eğitim gören 50 kadına sertifikaları verildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.257 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?