logo

Maharetli Eller Projesi Mmeyvelerini verdi

Kadın İstihdamının desteklenmesi hibe programı kapsamında Develi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı tarafından yürütülmüş olan Maharetli Eller Projesinde  50 bayan, tekstil alanında 5 ay süresince pratik ve teorik eğitimleri yapıldı. Projenin sona ermesi ardından merkezi finans ve ihale birimi ve İş Kur Genel Müdürlüğü  tarafından proje biriminin hazırlamış olduğu nihai rapor dosyası incelenerek geri kalan %20’lik dilimi olan 22.300 Avro’nun Kasım ayında Develi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hesabına aktarıldığı belirtildi.

Kaymakam Enver Ünlü; Proje Ortağı olan Develi Belediyesi, Sultan Sazlığı Milli Parkı Çevre Belediyeleri Birliği, Develi Ticaret Odası, Hüseyin Şahin MYO, Develi Halk Eğitimi Merkezine ve Proje Koordinatörü Sevim Köylüoğlu’na katkılarından dolayı teşekkür etti.

Proje Koordinatörü Sevim Köylüoğlu;
Maharetli eller projesindeki hedeflerinin tekstil sektöründe kalifiye eleman yetiştirmek  ve iş gücüne dahil olmayan işsiz bayanlara iş imkanı sağlayarak, istihdam edilmelerini sağlamak olduğunu ve bu gün projede görev yapan bayanların ilçede tekstil dalında açılan iş yerlerine girmiş olmalarından dolayı projenin hedefine ulaşmış olduğunu belirtti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.249 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?