logo

Macaristan’dan gelenler Sultan Sazlığına hayran kaldı…

Sultan Sazlığına ziyaretçi akınının artması üzerine Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından projelendirilen yürüme yollarının yapımı son aşamasına geldi.
Milli Park içerisine bir kilometre uzunluğunda yapılmakta olan yürüyüş yolunun ilk misafirleri Romanya, Macaristan ve Bulgaristan’dan Sultan Sazlığı Milli Parkının tanıtımı için gelen öğrenciler oldu.
Sultan Sazlığı Milli Parkı Ova çiftliği kısmındaki Milli Park içi yürüyüş yolu dışında gözetleme kulesinde yetkililer tarafından bilgilendirilen öğrenciler, bol bol fotoğraf çekimi yaptı.
İnceleme esnasında kamış ve kındıra biçim metotlarını da uygulamalı olarak yapan öğrenciler, Sindelhöyük Kasabası gözetleme kulesinde de Develi Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Develioğlu tarafından bilgi aldılar.
Sultan Sazlığı Milli Parkı ve çevresindeki yerleşim birimlerini tanımak ve proje sonunda Sultan Sazlığı albümü hazırlamak üzere Develi’ye Romanya, Macaristan ve Bulgaristan’dan gelen öğrencilere elma hasat dönemi olması nedeniyle İlyaslı köyünde elma toplama hakkında bilgilendirme yapıldı.
Köye gelişlerinde de çiçeklerle karşılanan heyet Anadolu insanının cana yakınlığı ve misafirperverliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
AB Gençlik Projesi kapsamında Develi, Yahyalı, Yeşilhisar ve Sultan Sazlığı Milli Parkında fotoğraflar çekerek tanıtımına katkı sağlayacak projede görev alan Macaristan gurup lideri Erika; Sultan Sazlığı Milli Parkı gezi yolunun Milli Parkın tanıtımına büyük destek sağlayacağını belirterek gelen gurubun Macaristan’da uluslararası bir parkta gönüllü olarak görev yaptığını bildirdi.

Share
362 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?