logo

İlçemizden Nijerya’ya Tekstil Fabrikası

Nijerya’nın 10 milyon nüfuslu en büyük şehirlerinden Kano’da bulunan Bajista şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Alhaji Buhari Sani,
İlçemizde ziyaretlerde bulundu.
Nijerya’nın 10 milyon nüfuslu en büyük şehirlerinden Kano’da bulunan Bajista şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Alhaji Buhari Sani, ilçemizde incelemelerde bulundu.
İlçedeki İslamoğlu Tekstil Fabrikası’nı inceleyen Nijeryalı işadamı, kendi ülkelerine de böyle bir tesisin kurulması noktasında anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

İslamoğlu Tekstil yöneticilerinden Cafer İslamoğlu’nun daveti üzerine Türkiye’ye gelerek, İstanbul ve Kayseri’de çeşitli sektör temsilcileri ile görüşmelerde bulunan Nijeryalı heyet, daha sonra ilçemizde de incelemelerde bulundu.
Nijerya’nın ihtiyacı olan tekstil ürünlerinin üretimi için genç girişimci Cafer İslamoğlu ile birlikte üretim alanlarında incelemelerde bulunan Nijeryalı işadamı Alhaji Buhari Sani, tesislerin Nijerya’da kurulması konusunda mutabakata vardıklarını beyan etti.
Şirketler arası anlaşma şartlarında görüş birliğine ulaştıklarını belirten ikili, ilk üretimi 2010 yılı sonunda gerçekleştirebileceklerini belirtti.
Cafer İslamoğlu, “Nijerya’nın, ülkemiz girişimcileri ile gelecekte büyük iş hacmi olacak. Genç girişimcilerimiz, Nijerya’ya gidip kendi sektörlerinde inceleme yapmaları gerekiyor. Nijerya ile ilgili dünya kamuoyunda olumsuz yönlerini bilinçli olarak yansıtmaya çalışan güçlerin aksine, güler yüzünü dünyaya gösteren nazik insanların ve kapılarını dış dünyaya açmak isteyen yönetimin bulunduğunu belirtmek isterim.” dedi.

Nijeryalı işadamı Alhaji Buhari Sani ve İslamoğlu Tekstil yöneticisi Cafer İslamoğlu, Develi Belediye Başkanı Recep Özkan’ı da makamında ziyaret ederek, görüşmeler hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

Başkan Özkan, yörede üretilen tekstil ürünlerinden el yapımı kilim hediye etti. Develi cıvıklısının ikram edildiği ziyarette, cıvıklının lezzeti ve rayihasını beğenen iş adamı Nijerya’da da cıvıklının tanıtılmasını talep etti.

Etiketler: » » » » »
Share
1.327 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?