logo

İlçemiz’de Süt Üretimi artıyor

İlçemiz de  günlük 130 ton süt üretilip soğuk süt  zinciri  ile çok kısa sürede üretim ağına taşınması köylerde hayvancılığa ilgiyi artırıyor.
Hüseyinli Köyünde günde bin 500 Kilo süt üretiminin olduğunu belirten Köy Muhtarı Adem Özdemir “Şu anda köyün içerisinde hayvanların sulanması esnasında zorluk çekiyoruz ve suvat ihtiyaçlarımız var” dedi.
Çataloluk Köyü Muhtarı Hacı Seyit Şahin köyünde günde bin 500-ile iki bin litre süt toplandığını ifade ederken “Süt toplama araçlarının köye seferleri esnasında köy içi yoları düzenli değil biz bundan şikayetçiyiz bu nedenle köy içi yollarının düzenlenme çalışmasının yapılmasını istiyoruz ” şeklinde konuştu.

İlçemize en uzak köylerde bile süt üreticiliğinin artmasından duyulan memnuniyeti dile getiren İl Genel Meclis  Üyeleri Mehmet Tuna ve Fazlı Öztürk “Develi İlçemiz çok yakın zamanda süt merkezi haline gelecektir Bizler de ulaşım, Depolanma ve Soğuk süt zinciri çalışmalarına destek vereceğiz. Köylerde hayvancılığın gelişmesiyle birlikte mera ıslah çalışmaları, Köy dışında yayılan hayvanlar için sulama göletleri, Suvat taleplerinin artması İl Özel idaresinin çalışmalarına  yön  veriyor” diye konuştu.

Etiketler: » » »
Share
1.275 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?