logo

İlçemizde Geleneksel hale gelen Dev Ali Güreşlerinin 2.si yoğun ilgi gördü

Ata sporu geleneğimizde zengin yere sahip olan Güreş sporumuzun, ilçemizde yaşatılması amacı ile Develi Kaymakamlığı, Develi Belediyesi, Türkiye Güreş Federasyonu Kayseri Temsilciliği, Kayseri Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen, Minikler ve Yıldızlar dalında 2. Dev Ali Minder Güreşleri müsabakaları yoğun ilgi gördü. İlçemizdeki okullarda eğitim gören öğrenciler arasından, ön elemeleri okul müdürlükleri tarafından yapılmak kaydı ile başlayan müsabakalar, Milli Piyango Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda yapıldı.
Güreş Müsabakalarını Develi Kaymakamı Enver Ünlü ve Develi Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Develioğlu, okul müdürleri ve salonu dolduran yüzlerce güreş sever keyifle izlediler. Kaymakam Enver Ünlü, gençler arasında güreş sporuna olan ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, güreşlerin Aşık Seyrani Festivali etkinlikleri kapsamında da düzenlenmesi için öneride bulundu.

Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Develioğlu, Belediye Spor ve Kültürel etkinlikleri kapsamında 2011 yılında ikincisi düzenlenen minder güreş müsabakalarına okullardan eleme usulü ile 150 öğrencinin başvuruda bulunduğu belirtildi.
Elenen öğrenciler ile birlikte bu talebin en az 300 öğrenci olduğu tesbit edildi. 300 öğrencinin Develi’de güreşe ilgi duyması ise güreşseverleri memnun etti. Güreş İl Temsilciliği ve Develi Kaymakamlığının desteği ile bu ilginin devamını getirmeyi düşündükleri de ifade edildi.
Kaymakam Enver Ünlü ve Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Develioğlu ve Erdal Vural, Güreş İl Temsilcisi Naci Doğan ve Hakemlere plaket takdim ettiler. Naci Doğan’da Kaymakam Enver Ünlü, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Develioğlu ve Milli Eğitim Müdürü Bekir Karabulut’a, Güreş Federasyonu adına teşekkür ederek plaket takdiminde bulundu.

İki minderde 6 hakem eşliğinde yapılan 2. Dev Ali Güreşleri’nde, Minikler kategorisinde; 29-32 Kiloda Mustafa Bozbeşparmak, 35 Kiloda Murat Tunk, 38-40 Kiloda Furkan Gökçek, 42 Kiloda Yusuf Demirezen, 47 Kiloda Veysel Doğan, 52 Kiloda Fikri Sağ, 59 Kiloda Hasan Pakim, 66 Kiloda Mustafa Karakaya, 85 Kiloda Oğuzhan Toklu müsabaka birinci oldu.
Yıldızlar kategorisinde; 54 Kiloda Oğulcan Işık, 58 Kiloda Rıdvan Tuaç, 69 Kiloda Kerem Tuaç, 76 Kiloda Osman Malkoç, 85 Kiloda Ahmet Yılmaz ve 85-100 Kiloda Ömer Boz müsabakayı birincilikle birtirdiler.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.126 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?

BENZER HABERLER

Yrd. Doç. Dr. Kadir Özdamarlar
Develi’de Lakablar

Develi’de Lakablar

Yrd. Doç. Dr. Kadir Özdamarlar
YUNANİSTAN DİMETOKA’DA DEVELİ DEDE

YUNANİSTAN DİMETOKA’DA DEVELİ DEDE

Yrd. Doç. Dr. Kadir Özdamarlar
ŞUURLU BİR İNSANIMIZ ZİR.MÜH.CENANİ GÜRBÜZ

ŞUURLU BİR İNSANIMIZ ZİR.MÜH.CENANİ GÜRBÜZ

Yrd. Doç. Dr. Kadir Özdamarlar
DEVELİ`DE BİR KARAMANLI ŞEMŞEDDİN MAHMUT

DEVELİ`DE BİR KARAMANLI ŞEMŞEDDİN MAHMUT