logo

İlçemiz Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan 40 Mahkum törenle Sertifika aldı

İlçemiz Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan 40 mahkum, 4 ayrı dalda tamamladıkları kursun sonunda düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
Bilgisayar, voleybol, mermer ve mozaik ustalığı ile Arapça kurslarını tamamlayan 40 mahkuma kurs sonu sertifikalarının dağıtım töreni Develi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki sınıfta yapıldı. Sınıf öğretmeni Ömer Faruk Yılmazer’in sunumu ile başlayan törende, Kaymakam Enver Ünlü, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erdem Karaman,Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah İrk, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Develioğlu, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Nazım Birol, Milli Eğitim Müdürü Bekir Karabulut ve Müftü Cafer Kılınç mahkumları başarılarından dolayı tebrik ederek sertifikalarını verdi.
Sertifika töreninde Develi Kapalı Ceza infaz Kurumu Müdürü İhsan Taçyıldız, ilçe halk eğitim merkezi müdürlüğü ile birlikte yürüttükleri kursun başarılı geçtiğini söyleyerek, halen devam eden Arıcılık kursunun yanı sıra spor dallarından betminton kursunu da açmayı planladıklarını kaydetti.
Taçyıldız, Develi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde halen 70 mahkumun bulunduğunu ve dönüşümlü olarak tüm mahkumların kurum içerisindeki imkanlar dahilinde eğitime tabi tutulduğunu kaydederek önceden aşçılık ve sucuk yapımı kurslarının açıldığını bu sayede mahkumların hem eğitimleri hem de meslek edinmelerinin sağlandığını sözlerine ekledi.

Etiketler: » »
Share
1.149 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?