logo

Kurban pazarında fiyatlar cep yakıyor

Develi Bölgesel hayvan pazarında en çok yankılanan ve beklenen ses “Tüyü başına hayrını gör” oluyor. Dolar ve altın piyasası her ne kadar hayvan satışlarında da durgunluğa vesile olsa da Develi pazarında koyun ve keçiler 500 TL.’den büyükbaş hayvanlar da 3 bin-4 bin lira arasında alıcı buluyor.
İki Büyükbaş hayvanı kurbanlık olarak alan Suat Şahin çiftini 9 bin sekizyüz liraya alırken,  bazı alıcılar da 3 bin liraya kadar büyükbaş hayvan alma imkanı buldular.
Tüccar Şaban Çetin üç sefer tutuştuğu pazarlığı 1275 lira’ya sonuçlandırdıktan sonra geçen yıl 1275 lira’ya aldığı hayvanın 2 bin lira’ya satıldığını açıkladı.
Niğde’den gelen Bayram kan küçükbaş hayvanlarını 500 lira’dan alıcı bulduğunu belirtti. Pazarlık sonucunda alıcıya Tüyü başına hayrını gör demeyi de ihmal etmedi.
Belediye Veteriner Hekimi Kürşat Kaliber; Büyükbaş hayvan satışlarındaki durgunluğa dikkat çekerken,Tomarza’dan gelen bir besici de dolar ve altın piyasası biz üreticileri de etkilemiştir. Bir an önce piyasalardaki dolar ve altın hareketliliği durgunlaşırsa bizlerde önümüzü görürüz. Hayvan pazarları da Kurban Bayramı öncesi hareketlenir,dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.124 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?