logo

Kredi Yurtlar Kurumu Develi’de yurt kapasitesini artırdı…

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından Develi Seyrani kampus alanına yapımı devam eden 300 Kişilik öğrenci yurdu kapasitesi 400 öğrenci kapasitesine göre, kat artırımına gidildi.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fethi Şahinoğlu’nun da iştiraki ile inşaatına 2011 yılı Ekim ayında başlanan Erciyes Üniversitesi Develi Seyrani Kampüsüne  Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapılmakta olan  Öğrenci Yurdu ve Sosyal tesisleri inşaatının yıl sonuna yetiştirilmesi için hummalı çalışma devam ediyor.
Her aşaması Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik ekipleri tarafından incelenen Öğrenci Yurdu ve Sosyal Tesisleri; 3 bloktan oluşmakta proje içerisinde bir adet 4 katlı yurt binası, bir adet 7 katlı yurt binası olmak üzere toplam 300 yatak kapasitesi yanı sıra içerisinde Basketbol Sahası, Anfi oturma alanı, Yemekhane, market, idare binası, Sinema salonu bulunan bir adet sosyal tesis olarak adeta bir kampüs statüsünde bulunduğu ve 8.983.000. TL.’ ye ihalesi yapılan.
Daha sonra 2012-2013 eğitim yılı başında Seyrani Ziraat Fakültesinde 566, Hüseyin Şahin MYO’da 481 olmak üzere 1047 öğrencinin eğitime başlaması ve Kampus alanına yeni eğitim bloklarının da yapılmakta olmasından dolayı kapasite artırımına gidilerek 24 bin metrekare alana sahip olan projenin 13 bin metrekarede 300 öğrenciye hizmet vermesi planlanan inşaat alanının 400 öğrenci kapasitesine çıkartılması nedeniyle inşaat çalışmasının birkaç ay daha uzaması ve 2012 yılı sonuna kadar yetiştirilmesi bekleniyor.

Share
442 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?