logo

Köy’de Yaşam Standartları artıyor

Tarım ve Hayvancılığa verilen teşvikler ve elde edilen süt ve besi hayvanlarının alıcı bulması ilçede pazarın oluşması, iş aramak için Ankara ve İstanbul’a giden köylülerin teker teker köye dönüş yapmaları köye dönüş projesinin az da olsa etkisinin görüldüğünü belirtiyor.
İlçeye 50 Kilometre uzaklıkta 104 haneli Yaylacık Köy’ünün Muhtarı Hakkı Fırat; Köye dönüşün her yıl birkaç aile ile başladığını 2011yılında 108 hane olduğunu belirtti ve en önemlisi de köye dönüş az olsa da köyden göçün olmaması bizler ve gelecek nesiller için önem arz etmektedir,dedi.
İstanbul’da Konfeksiyon işçisi olarak çalışan Ramazan Korkmaz’da köy’e dönüş yapanlardan olup yıllarca İstanbul’da para kazanıp ayakta kalabilme mücadelesi verdik, şimdi ise köyüme döndüm hayvancılık da yapıyorum verilen teşviklerin desteği de geçimimize katkı sağlıyor. Köye dönmekten mutluyum, dedi.
Develi Kaymakamı Enver Ünlü’de gitmiş olduğu Yaylacık köyünde sokaklarının cıvıl cıvıl olması çocukların ve gençlerin sokaklarda birlikte dolaşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, köylerimizde yaşam standartları arttıkça köye dönüş hızlanacaktır,dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.213 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?