logo

Kış Lastiği Zorunlu Hale Geldi; Şimdi Şule Otomotiv’e Uğrama zamanı…

Kış aylarında, kazaları aza indirmesi hedeflenen kış lastiği uygulaması 12 Kasım’da yürürlüğe girecek.

Yönetmeliğe göre yolcu ve eşya taşıyan ticari araçlara 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği takma zorunluğu getirildi.

Yeni uygulamayla kazaların azalması ve tekerlek zincirlerinin yollara ve araca zarar vermesinin engellenmesi amaçlanıyor.

Develi’de Endüstri Meslek Lisesi Karşısında MİCHELİN ve PETLAS LASTİKLERİ BÖLGE BAYİLİĞİ’ni yapmakta olan ŞULE OTOMOTİV yetkilileri sürücülerin can ve mal güvenliği açısından 4 adet takılması zorunlu hale getirilen kış lastiği hakkında şunları söyledi; Bilindiği üzere Şule Otomotiv 49 yıllın verdiği güven ve tecrübesi ile yaklaşık bir yıldır Endüstri Meslek Lisesi karşısında hizmet vermektedir.

SÜRÜCÜLER ARAÇLARININ LASTİK DEĞİŞİMİ, SÖKME TAKMA, BALANS, LASTİK OTELİ GİBİ HİZMETLERİNİ LASTİK ALAN MÜŞTERİLERİNE ÜCRETSİZ OLARAK VERMEKTEDİR.

‹Yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların her yılın 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanmaları zorunludur. Hava şartlarının gerektirmesi halinde söz konusu tarih aralığındaki süre Bakanlıkça 1 ay artırılabilir.’

‘655 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 28’inci maddesinin ikinci fıkrasının (b) bendinin Bakanlığa verdiği yetki çerçevesinde 500 Türk Lirası tutarında üçüncü fıkrada belirtilen görevlilerce idari para cezası karar tutanağı düzenlenir ve bu araçların lastiklerini uygun hale getirebilecekleri en yakın yerleşim birimine kadar gitmelerine denetimle görevli olanlar tarafından izin verilir.

Bu durumda sürücülerimizin madur olmamaları için kısa zamanda servisimize uğramaları yaşanacak bir çok sıkıntılarının önüne geçecektir,dedi.

Share
380 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?