logo

Kişisel ve Mesleki Gelişim Kursu; Öğrenmenin yaşı, Öğretmenin sınırı yoktur

Öğretmen Akademisi gezici ekipleri, Türkiye’yi dolaşıyor. Anadolu yollarında ilçemiz Turan Köylüoğlu İlköğretim Okulu ve Çaylıca Köyü İlköğretim Okulu idareci ve öğretmenlerinden oluşan 28 kişilik öğretmen kadrosu, Develi merkezinde Turan Köylüoğlu İlköğretim Okulu‘nda kişisel ve mesleki gelişim kursu verdi.
Öğretmen Akademisi gezici ekipleri, Türkiye’yi dolaşıyor. Anadolu yollarında Turan Köylüoğlu İlköğretim Okulu ve Çaylıca Köyü İlköğretim Okulu idareci ve öğretmenlerinden oluşan 28 kişilik öğretmen kadrosu, ilçe merkezinde Turan Köylüoğlu İlköğretim Okulu‘nda kişisel ve mesleki gelişim kursu verdi.
Milli Eğitim Bakanlığı ile Garanti Bankası arasında imzalanan 5 yıllık sözleşme gereği, iletişim becerileri, sınıf yönetimi, ölçme ve değerlendirme konularında, uzmanlar tarafından verilen eğitimlerde, şimdiye kadar 30 bin öğretmene kurs verilirken, hedefin 100 bin olduğu açıklandı.
Organizasyona ev sahipliği yapan Garanti Bankası Develi Şube Müdürü Ayla Küçük, projenin amacının, ülkede düşünen, sorgulayan ve araştıran eğitim modelinin uygulanmasında katkıda bulunmak üzere, öğretmen, yönetici ve müfettişe yüz yüze eğitim verildiğini ifade etti. Küçük, yüzyüze eğitim sonrasında, üç aylık süre esnasında internet aracılığı ile eğitimlere devam edileceğini belirtti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.674 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?