logo

“Kent Lojistiği” Hazırlanıyor

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okulu Lojistik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Emel Kızılkaya Aydoğan tarafından başlatılan ‘Kent Lojistiği’ çalışması ilk ürünlerini verdi.
Çalışma kapsamında, ilçemizde trafik karmaşası oluşturabilecek ve çevre düzensizliği ile toplum huzurunu bozmaya yol açacak her türlü etmeni minimize etmek için kolları sıvayan ekip, program dahilinde ilçenin bütün ana arterleri ve ilgili unsurlarını denetlemeye başladı.

İlk verileri, Develi Belediye Başkanı Recep Özkan ve Meslek Yüksek Okulu Müdürü Şükrü Su’yun katıldığı programda paylaşan Grup Sözcüsü Sinem Kara, yapmış olduğu sunumda trafik ışık ve levha yetersizliğinden kaynaklanan kontrolsüzlük, İlçe merkezinde toplu taşıma araçlarının ve sabit yolcu noktalarına uyulmasına kadar birçok konuda araştırma başlattıklarını söyledi.


Proje Sorumlusu ve Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Emel Kızılkaya Aydoğan ise, bu çalışmanın Develi’de örnek çalışma olacağını, 3 ay içerisinde çalışmaların tamamlanmasını hedeflediklerini ve birçok ilde benzer çalışmalar başlatılabileceğini belirtti.
Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Şükrü Su da, okulları olarak 9 öğretim elemanıyla birlikte 5 programda 250 öğrencilerinin bulunduğunu ve ikinci eğitim için çalışmaların başlatıldığı müjdesini vererek, lojistik alanında öncü çalışmalarının olduğunu ve benzeri çalışmaların üniversite ile bulunduğu yaşam alanının kaynaşması adına önem arz ettiğini ifade etti.
Develi Kent Lojistiği çalışmalarını başlatan ekip ise, Yrd. Doç. Dr. Emel Kızılkaya, Öğretim Görevlisi Fulya Zaralı, öğrenciler Erdinç Kurt, Samet Altıkulaç, Sinem Kara, Cevdet Kılıç, Mustafa Demirci ve Serhat Özer’den oluşuyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.929 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?