logo

Kayseri’de Ülkücüler Mekke’nin Fethini Kutladı

1329

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından “Mekke’nin Fethi ve Seyyid Ahmet Arvasi’yi anma programı düzenlendi. İl Kültür Müdürlüğü Tiyatro Salonu’ndaki düzenlenen programa Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke, Ülkü Ocakları İl Başkanı Selim Gümüş, Melikgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Yücebaş ve ok sayıda partili katıldı. Anma programı saygı duruşu ardından İstiklal Marşı ve Kuran’ı Kerim okunmasıyla başladı.
Anma programında konuşan Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş, Mekke’nin Fethi’nin 1384. yıl dönümünü ve ölümünün 26. yılında Seyyid Ahmet Arvasi hocayı anmak için böyle bir program organize ettiklerini söyledi.
Bugün aynı zamanda Yılbaşı kutlamalarının olduğunu, ancak yapılan bu eğlencelerin ülkücülere zıt olduğunu söyledi. Gümüş “Bugün Yılbaşı kutlamaları adı altında alkol ve kumar batağına saplanan insanlar var ama sizler bugün bizim programımıza iştirak ederek Hz. Peygamberin yolunda olduğunuzu gösterdiniz. Türk milletine yakışan davranış da budur” diye konuştu.
Ocak başkanı Selim Gümüş’ün ardından İlahi gösterisi sunuldu. Düzenlenen Gece, Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr Abdulkadir Yuvalı’nın “Ahmet Arvisi’yi Anlamak” konulu paneli ile son buldu.

Share
2.434 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?