logo

Kayseri’de de dikkatleri üstüne çekmeyi başaran Develi Sağlık Meslek Lisesi’nin başarısı göğsümüzü kabarttı

 

 

 

Kayseri’de de dikkatleri üstüne çekmeyi başaran Develi Sağlık Meslek Lisesi’nin başarısı göğsümüzü kabarttı

Develi’de 1989 yılında eğitim ve öğretime başlayan Develi Necmiye ve Mustafa Maşlak Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, her geçen gün, başarısını bir adım ileriye götürmeye devam ediyor.

Bugüne kadar mezun ettiği öğrencilerinin büyük çoğunluğunu devlet kadrolarına kazandıran okulumuz, Özel sağlık kurum ve kuruluşlarının da tercih ettiği okulların başında geldi.

Bu da göstermektedir ki, öğrencilerin iyi bir teorik ve beceri eğitimi almaları Kayseri bölgesinde Develi’nin göğsünü kabarrtı.

Öğrenciler beceri eğitimlerini ilçemiz Develi haricinde Kayseri’nin en seçkin kamu ve özel sağlık kuruluşlarından almaya devam etmektedirler. 

Son üç yıldan bu yana da Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisinden almaktadırlar. 

Sağlık Meslek Liselerinde, ilk defa E.Ü. Tıp Fakültesi’ne öğrenci gönderen okulumuzun, beceride göstermiş olduğu  başarı sonucunda Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimliği’nin, rektörlük kanalı ile ilgililere yazılı duyurusu ile hastane bünyesinde faaliyet gösteren Acil Servise sadece okulumuz öğrencilerinin, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında beceri eğitimine alınmaları bildirilmiştir. 

Develi’de veliler ve yetkililerce başarıları takdir edilen okulumuzun bundan sonra da bu başarıyı sürdürmesini arzu ediyoruz.

Bu başarıda emeği geçen Necmiye ve Mustafa Maşlak Anadolu Lisesini, Erciyes Üniversitesi ve diğer kamu ve özel sağlık kuruluşlarının yetkili ve sağlık çalışanlarının tümü kutluyoruz.

 

 

 

Share
498 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?