logo

Kayseri Tarihi Günlerinden birini yaşayacak Dev projeler hayata geçiyor

Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, TBMM Başkanımız Cemil Çiçek ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan16 Bakan, 40 Milletvekili ile birlikte yarın Kayseri’ye geliyor.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kayseri’de inşaatına başlanan bölge hastanesinin temel atma törenine ve çeşitli açılışlara da katılacağı bildirildi.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayseri’yi bir cazibe merkezi haline getirmek amacıyla başlatılan Anadolu Harikalar Diyarı Projesi ile raylı sistemin Talas hattının temelleri, düzenlenecek törenle Başbakan Erdoğan tarafından atılacak. Kayseri’yi sağlık alanında da zirveye taşımak amacıyla hayata geçirilecek bin 600 yataklı bölge hastanesi ile bir dizi yatırım ve hizmetin temel atma ve açılış törenlerini de Başbakan Erdoğan gerçekleştirecek.
Tören, 10 Eylül Cumartesi günü saat 15.30’da Kayseri Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin arkasındaki Bölge Hastanesi inşaa sahasında yapılacak.
Sağlık Bakanlığınca hazırlanan ”Sağlık Kenti Projesi” ilk kez Kayseri’de hayata geçiriliyor. Yaklaşık maliyeti 792 milyon lirayı bulacak olan Türkiye’de ilk olan projenin kendi içerisinde de ilkleri barındırdığı bildirildi.
Sağlık kentinde 899 yataklı genel hastane, 258 yataklı kadın doğum hastanesi, 126 yataklı psikiyatri hastanesi, 200 yataklı rehabilitasyon hastanesi ve 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesinin yer alacağını, bu 5 hastanenin birbiriyle bağlantılı ve entegre olarak hizmet vereceği bildirdi. Ayrıca; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Başkan Vekili Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş’ın oğlu Serkan Elitaş’ın düğün törenine de katılması bekleniyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.079 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?