logo

Kayseri Şeker’den Eğitim Semineri

 

 

 

Kayseri Şeker Fabrikası üreticilerini; tarımsal alandaki yeniliklerden haberdar edebilmek, bilinçli gübre kullanımı, bitki besleme, tarımsal ürünlerin hastalıkları ve şirketin mevcut durumu ile ilgili bilgilendirmek amacıyla, bir dizi Eğitim Faaliyeti düzenledi. Kayseri Şeker Fabrikası’na bağlı toplam 12 Pancar Bölgesinde düzenlenen seminerlerde üreticilere; Kayseri Şeker Fabrikası’nın mevcut durumu ve gelecek planları ile ilgili de önemli paylaşımlarda bulunuldu. 

Develi’de de geçtiğimiz Salı günü ilçe müftülüğü konferans salonunda Develi Seyrani Ziraat Fakültesi’nde görevli Yardımcı Doçent Doktor Abdullah Ulaş tarafından Bitki Besleme ve Gübreleme konularında konuştu.

Ardından, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay konuştu. 

Akay, konuşmasını tamamlamadan çiftçilerin bir kısmının salonu terk etmesi salonda şaşkınlıkla karşılanırken objektiflere ilginç görüntüler yansıdı.

Seminere; Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Yönetim Kurulu Üyeleri, ve şirket Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür Levent Benli, Genel Müdür Yardımcıları, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Müdürü İsmet Aksoy, Pancar Bölge Müdürleri katıldı.

 

 

 

Share
597 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?