logo

Karayolları 66. Şube Şefliğinde Çalışan taşeron işçiler Ankara Mitinginden döndü…

 

 

 

İlçemizde bulunan Karayolları 66.şube şefliğinde çalışan yaklaşık 40 taşeron İşçisi üyesi oldukları Türkiye yol-iş sendikasının adığı ve Yurt genelinde uygulanan eylem kararları çerçevesinde 15 Şubat Cumartesi günü yapılan ve Türkiye genelinden katılımlarla Ankara’da yapılan Mitinge katıldılar.

Olaysız ve çok sakin şekilde sona eren mitingden sonra ilçemize dönen işçiler pazatesi günü işbaşı yaptılar.

Hükümetin seslerini duymalarını umut eden işçiler, “Bizler yurdumuz için çok ve özverili çalışmaya devam edeceğiz”diyerek haklarını aramaya devam edeceklerini, bağlı bulundukları Türkiye Yol-iş sendikasının alacağı her türlü meşru eyleme işlerini aksatmadan katılmaya kararlı olduklarını söylediler.

İşyeri temsilcisi ise arkadaşlarının eylem süresince ve yolculuk sırasındaki disiplinli davranışları ve çevreye duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederek arkadaşlarını kutladı.

İşyeri temsilcisi Necati Yüce Kayseri 1 Nolu şube başkanı Adem Özokutan ve yönetim kurulu üyelerine arkadaşları adına teşekkür ederek arkadaşlarının memnuniyetini bildirdi. Mitinge destek olan Teksif iş sendikası başkanı sayın Adil Atila  ve yönetim kuruluna ayrıca teşekkür ederek onların da destekleri ve dayanışmalarından onur duyduklarını söyledi.

 

 

 

Share
773 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?